Edirne'ye ziyarete giden koronavirüs hastası kadın, 37 kişiye virüs bulaştırdı

Edirne Süloğlu'nda meydana gelen olayda, doğum yapan yakınını ziyaret için Kırklareli'den gelen koronavirüs hastası kadın, 37 kişiye virüs bulaştırdı. Kadının virüs taşıdığından habersiz olduğu öğrenildi. 

Yayınlanma Tarihi: 02.02.2021 11:16
Değiştirme Tarihi: 02.02.2021 11:16
Edirne'ye ziyarete giden koronavirüs hastası kadın, 37 kişiye virüs bulaştırdı

Edirne Süloğlu ilçesine bağlı Şafak Mahallesi'nde doğum yapan anneyi, Kırklareli'den koronavirüs hastası bir kadın akrabası ziyarete geldi. Kadının gelmesiyle 320 nüfuslu mahallede art arda vakalar görülmeye başlandı. Edirne Valisi Ekrem Canalp'ın talimatıyla mahalle hemen karantinaya alındı. Semptom gösterenler, Edirne Sultan 1'inci Murat Hastanesi'ne yönlendirildi. Yeni doğum yapan annenin de aralarında olduğu 37 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı. 

Olayla ilgili açıklama yapan Şafak Mahallesi Muhtarı Metin Ceylan, mahallenin karantinaya alındığını ve yapılan testlerde 37 kişide koronavirüs vakasına rastlandığını söyledi. Hastalığın artmasına yeni doğan bir bebeğe Kırklareli'den ziyareti için gelen ve adı açıklanmayan bir kadının neden olduğunu söyleyen Ceylan, "Mahallemizde koronavirüs vakalarına rastlandı. Yeni bir bebek dünyaya geldi, onu Kırklareli'nden 'hayırlı olsun' ziyarete gelen akrabalarından virüs bulaştığını düşünüyoruz. Şu an mahallemiz yurtlara taşındı. Toplam 37 pozitif vakamız var. Bu virüsün, yayılmasını önlemek için çalışıyoruz. Mahallemizde 320 kişi yaşıyor. Sadece bu aile ile temaslı 37 kişi de pozitif çıktı" diye konuştu. 

(DHA)