e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? İşte e-Okul not görüntüleme ve devamsızlık sorgulama ekranı

e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? İşte e-Okul not görüntüleme ve devamsızlık sorgulama ekranı
Yayınlanma Tarihi: 09.01.2020 10:36 | Değiştirme Tarihi: 09.01.2020 10:36

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır sorusunun yanıtı milyonlarca öğrencinin son günlerde araştırdığı konular arasında yer almaya başladı. Okullarda ilk dönemin bitmesine çok az bir zaman kala öğrenciler notlarını ve devamsızlıklarını kontrol etmeye başladı. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

E-Okul VBS sistemiyle alakalı detayları sizler için derledik. Devamsızlık bilgisi, not görüntüleme ve daha birçok işlemi kolayca yapabildiğiniz e-Okul sistemine giriş oldukça kolay. Çocuklarının notlarını ve devamsızlıklarını merak eden veliler de e-Okul sisteminin detaylarını merak ediyor. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? İşte e-Okul not görüntüleme ve devamsızlık sorgulama ekranı.

E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

E OKUL'DA HANGİ BİLGİLER VAR?

Devamsızlık Bilgisi: devamsızlık bilgisi bölümünden öğrencilerin hangi günlerde okula gittiği hangi günlerde ise gitmediği takibi yapılmaktadır. Bu bölümde geç kalma durumlarında dahi bilgi sağlanabilir.

Not Bilgisi: Not bilgisi bölümünde ise öğrencilerin güncel dönemde aldığı derslerdeki başarı durumu görüntülenmektedir. Sınav ve sözlülerde alınan notların öğretmenler tarafından sisteme girilmesi ile görülen bu bilgiler sayesinde kişiler öğrencilerin başarı durumunu görebilmektedir.

Haftalık Ders Programı: Haftalık ders programı bölümünde öğrencilerin derslerinin takibi yapılabilmektedir. Haftalık olarak yayınlanan ders programında öğrencilerin hangi gün hangi dersinin olduğu öğrenilebilmektedir.

Sınav Tarihleri: Sınav takvimlerinin belli olmasının ardından ilgili tarihler e okula yüklenmektedir bu bakımdan öğrenci ve veliler sınav takibini bu bölümden yapabilmektedir.

E OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

e Okul VBS girişi sistemine hem öğrenciler, hem de veliler erişim sağlayabilir. Hem öğrenci hem de veli aynı bilgileri girerek e - okul girişi sağlayabilir. e - okul VBS girişi için öğrencinin okul numarası ve T.C. kimlik numarası gerekiyor.