E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul karne notu görüntüleme sayfası

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce öğrenci ve veli, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının ilk döneminin bitmesine çok az bir zaman kala öğrenciler e-Okul üzerinden karnelerindeki notları görüntülemek istiyor. Peki, E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul karne notu görüntüleme sayfası.

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 10:16
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 10:16
E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul karne notu görüntüleme sayfası

E-Okul karne notu nasıl görüntülenir, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır? Sorusunun yanıtı, son günlerce en çok aranan ve merak edilen konular arasında yer almaya başladı. Okullarda ilk dönemin sona ermesine çok az bir zaman kala, binlerce öğrenci ve veli karne notları hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Peki, E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul karne notu görüntüleme sayfası.

E-OKUL KARNE NOTU NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

e-Karne öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Pandemi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden paylaşılacaktır.

Tüm öğrenciler karnelerine "e-okul.meb.gov.tr" internet sitesi üzerinden ulaşabilecek. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de sistem üzerinden erişebilecek.

Öğrencilerin sistem bilgilerine T.C kimlik no ve okul numaraları ile kolayca erişim sağlanabiliyor.

E-OKUL NOT BİLGİSİ

E-Okul girişi ile not bilgilerinizi menüdeki "Not Bilgisi" bölümüne tıklayarak öğrenebilirsiniz.

E Okul üzerinden sınav tarihler, haftalık ders programı, devamsızlık bilgisi görüntüleme de mümkün oluyor.

E OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

KARNE NOTLARI NEYE GÖRE BELİRLENECEK?

İlkokul ve ortaokullarda ilk dönem karne notları belirlenirken sınav yapılmayacak. Yüz yüze yapılan sınavlar da geçerli olamyacak.

İllere gönderilen yazıyla ilkokul 4. sınıflarla ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci dönemde yapılmış olan yüz yüze sınavların dönem sonu puan değerlendirmesine dahil edilmeyeceği açıklandı. Ancak isteyen veliler, 21 Ocak'a kadar okul müdürlüklerine başvurmaları halinde, yapılan sınavlardan alınan puanların karne puanı değerlendirmesine dahil edilmesini isteyebilecek.

Öte yandan, salgın koşulları ve halk sağlığının korunması ilkesi göz önünde bulundurularak, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretim yılının birinci döneminde karne basımı ve dağıtımının yapılmayacağı, karnelerin elektronik ortamda erişime açılacağı da belirtildi.

25 Aralık 2020'de MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının birinci dönemi ile sınırlı olmak kaydıyla dönem puanı belirlenirken, 1. 2. ve 3. sınıflarda dönem sonu işlemleri, ilgili yönetmelikte belirtildiği şekliyle uygulanmaya devam edecek, 4. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak. 5. 6. 7. ve 8. sınıflarda ders etkinliklerine katılım puanları ve varsa proje puanlarının aritmetik ortalaması ile dönem puanı hesaplanacak.