E-okul VBS giriş ekranı: E-okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş nasıl yapılır?

E-okul VBS giriş sistemi, veliler ve öğrencilerin online faydalandığı bir portaldır. Özel bir şifre ile giriş yapılan E-okul VBS ile öğrenci hakkında birçok bilgi edinmek mümkün. Peki, e-okul VBS girişi nasıl yapılır? E-okul girişi ile neler sorgulanabilir?

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2019 21:39
Değiştirme Tarihi: 10.12.2019 21:39
E-okul VBS giriş ekranı: E-okul Veli Bilgilendirme sistemine giriş nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı, 2007'de başlattığı e-okul uygulaması ile velilere öğrenci hakkında birçok bilgi öğrenmesini sağlıyor. Bu portal aynı zamanda öğrencinin de birçok konuda faydalandığı bir online sistem. Not bilgileri, devamsızlık gibi birçok bilgiyi e-okul VBS girişi ile öğrenebilirsiniz. Peki, e-okul VBS girişi nasıl yapılır? 

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

E-okul VBS girişi için ilk olarak "e-okul.meb.gov.tr" sayfasını tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada "e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi" ve "Veli Bilgilendirme Sistemi" şeklinde iki bölüm vardır. İlk bölüm öğretmenlere ait kısım olup burada öğrenciye ait not bilgileri gibi durumları eklenmektedir. 

Veli Bilgilendirme Sistemi ise öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası ile sisteme giriş yaparak öğrenci hakkında birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-okul VBS giriş ekranı

E-OKUL VBS GİRİŞİ İLE NELER SORGULANABİLİR?

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, resmi ve özel ilköğretim okullarında okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Sisteme girildiğinde aşağıdaki bilgiler öğrenilebilir:

Duyurular :  Okul yöneticileri  ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular

Ders Programı :  Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı

Devamsızlık Bilgileri :  Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar

Not Bilgileri :  Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar

Sınav ve Proje Bilgileri :  Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler

Öğrenci T.C. Kimlik No : İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.

Öğrenci Okul No : Okula kayıt sırasında verilen numaradır. Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.