Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Karne notlarına tek tıkla ulaşın

Karne notlarına tek tıkla ulaşın

Öğrencilerin yarı yıl tatili heyecanı başladı. Öğrenciler notlarını öğretmenlerinin dağıttığı karnelerden öğrenebildikleri gibi e-karne sisteminden de öğrenebilecekler.

23.01.2015 13:05

Öğrencilerin yarı yıl tatili heyecanı başladı. Öğrenciler notlarını öğretmenlerinin dağıttığı karnelerden öğrenebildikleri gibi e-karne sisteminden de öğrenebilecekler.Yarı yıl tatili başladı. Öğrenciler 15 günlük yarı yıl tatiline karnelerini alarak giriş yaptılar. Öğrenciler karne notlarını e-okul sisteminden de e-karne aracılığıyla erişibiliyorlar.e-karne sistemine erişim için tıklayın...2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk karne heyecanı başladı. Bugün öğrenciler yarı yıl karnelerini öğretmenlerinin ellerinden aldılar. Karne notlarına, e-okul sisteminden e-karne ile erişilebiliyor. e-karne sistemine girebilmek için https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme SistemiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), e-okul sisteminde öğrencilere karne notlarının yanı sıra çeşitli istatistiki bilgilere de ulaşma şansı veriyor. Buna göre yeni uygulamayla öğrenciler bir dersten aldıkları notu, sınıf ortalaması ile karşılaştırabilecek. Ayrıca VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) ile veliler öğrencilerin sınav sonucu ve karne notlarına ulaşabilecek. Veli Bilgilendirme Sistemi nedir?Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrenci velilerini bilgilendirmek amaçlı hazırlanmış bir e-okul projesidir. Bu sistem sayesinde aileler ve öğrenciler, kolaylıkla not ve devamsızlıklarını takip edebiliyor. Aileler herhangi bir sorunla karşılaşıldığında direk, okul yönetimi ile temasa geçebiliyor.
Yorumlar | 0
üye profil