Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Karneler internette!

Karneler internette!

2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Karne heyecanı yaşayan çocuklar ve veliler notları artık internetten de öğrenebiliyor.

23.01.2015 12:39

2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Karne heyecanı yaşayan çocuklar ve veliler notları artık internetten de öğrenebiliyor.Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği karne heyecanı bugün son buldu. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı yarı yıl karneleri bugün öğrencilere dağıtılırken, e-okul sistemindende e-karne aracılığıyla erişime açıldı.e-karne sistemine erişim için tıklayın...2014-2015 eğitim yılının ilk karne heyecanı başladı. Bugün öğrenciler yarı yıl karnelerine kavuşuyorlar. Öğrenciler karnelerini öğretmenlerin elinden aldıkları gibi e-okul sisteminden e-karne ile de karnelerine erişebiliyor. e-karne sistemine girebilmek için https://e-okul.meb.gov.tr/ adresine giriş yapabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile karne notu sorgulamaMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl e-okul sisteminde öğrencilere karne notlarının yanı sıra çeşitli istatistiki bilgiler de sunuyor. Yeni uygulama sayesinde öğrenciler bir dersten aldıkları notu, sınıf ortalaması ile karşılaştırabilecekler. Ayrıca VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) ile veliler öğrencilerin sınav sonucu ve karne notlarını sorgulayabilecek. Veli Bilgilendirme Sistemi nedir?Veli Bilgilendirme Sistemi, öğrenci velilerini bilgilendirmek amaçlı hazırlanmış bir e-okul projesidir. Bu sistem sayesinde aileler ve öğrenciler, kolaylıkla not ve devamsızlıklarını takip edebiliyor. Aileler herhangi bir sorunla karşılaşıldığında direk, okul yönetimi ile temasa geçebiliyor.
Yorumlar | 0
üye profil