e-Devlet'te araç sahiplerini yakından ilgilendiren yeni hizmet hazırlığı! Artık o işlemler de yapılabilecek

50 milyondan fazla kullanıcısı olan e-Devlet'e, araç sahiplerini ilgilendiren birçok yeni hizmet daha geliyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç'un yaptığı açıklamaya göre 'Araçlarım' hizmetinin kapsamının daha da genişletileceği, bu hizmetin ikinci fazında tüzel kişilere ait araç bilgisi, araç muayene randevusu alma, HGS bakiye yükleme gibi yeni birçok eklentinin olması planlanıyor. İşte detaylar...

Yayınlanma Tarihi: 20.09.2020 13:29
Değiştirme Tarihi: 20.09.2020 13:29
e-Devlet'te araç sahiplerini yakından ilgilendiren yeni hizmet hazırlığı! Artık o işlemler de yapılabilecek

Ali Talha Koç, e-Devlet üzerinden 677 kurumun 5 bin 156 hizmetin sunulduğunu açıkladı. Koç, 13 Eylül itibariyle de 50 milyon 20 bin 804 kullanıcıya ulaşıldığını belirtti. 

E-DEVLET'TE EN ÇOK KULLANILAN HİZMET HANGİSİ?

e-Devlet hemen her gün birbirinden farklı işlemi yapmak için giriş yapıyoruz. Peki eDevlet'te en çok kullanılan hizmet hangisi? Ali Talha Koç, Bugüne kadar 111 milyon 892 bin 759 sorgulamayla Sosyal Güvenlik Kurumunun 4A Hizmet Dökümü'nün en çok kullanılan hizmet olduğunu dile getirdi. 

 Koç, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının Pandemi Sosyal Destek Ön Başvurusu hizmetinin 111 milyon 148 bin 326 ile ikinci sırada, Sosyal Yardım Bilgileri hizmetinin de 85 milyon 519 bin 479 sorgulamayla üçüncü sırada yer aldığını söyledi.

9 Haziran'da hizmete sunulan ve o günden bu yana 37 milyondan fazla kullanılan 'Araçlarım' ile eDevlet kullanıcıları sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi, borç durumu gibi birçok bilgiyi görüntüleyip vergi ve trafik cezası ödeme işlemelerini gerçekleştirebiliyorlardı.

Ali Talha Koç, bu hizmetin daha da genişletileceğini, tüzel kişilere ait araç bilgisi, araç muayene randevusu alma, HGS bakiye yükleme gibi yeni birçok eklenti çeşitlendirileceğini ifade etti. 

Kaynak: AA