DYK kurslarında yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? MEB tarih verdi...

Destekleme ve yetiştirme kurslarında (DYK) yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı binlerce kişi tarafından büyük bir merakla araştırılmaya başladı. Koronavirüs nedeniyle kapatılan Destekleme ve yetiştirme kurslarının ne zaman açılacağı MEB'den yapılan açıklama sonrasında belli oldu. Peki, DYK kurslarında yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? İşte MEB tarafından belirlenen tarih.

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 11:24
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 11:24
DYK kurslarında yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? MEB tarih verdi...

DYK kurslar ne zaman hangi gün açılacak sorusunun yanıtını merak eden birçok kişi, internet üzerinden konuyla ilgili araştırmalarını yapmaya başladı. MEB tarafından yapılan açıklama sonrası, destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin başlayacağı tarih belirlendi. Peki, DYK kurslarında yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

DYK KURSLARINDA YÜZ YÜZE EĞİTİM NE ZAMAN?

Destekleme ve yetiştirme kursları (DYK) için Milli Eğitim Bakanlığı'ndan açıklama yapıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak'ta başlayacağı bildirildi.  Bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

8. VE 12. SINIF KURSLARI AÇILIYOR MU?

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlatılacak" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlıktan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları, özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitime ilişkin iş ve işlemleri düzenleyen iki ayrı yazı illere gönderildi.

Buna göre, resmi okullarda eğitim alan 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki bu sınıflara yönelik takviye kurslarında, 12. sınıf öğrenci ve mezunlarına yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'tan itibaren başlatılacak.

Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

Resmi okullardaki kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek. Özel okulların takviye kursları ile özel öğretim kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar ise özel barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlarda kalabilecek.

Kurslarda, yeni tip koronovirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak.