Düzce'de vatandaş, bulduğu 50 bin lirayı polise teslim etti

Üzerinden geçtiği poşetin içinde para olduğunu gören vatandaş, durumu polise bildirdi. Polis, 50 bin lirayı tutanakla teslim aldı.

Yayınlanma Tarihi: 13.09.2021 13:23
Değiştirme Tarihi: 13.09.2021 13:23
Düzce'de vatandaş, bulduğu 50 bin lirayı polise teslim etti

Düzce'de 33 yaşındaki Çetin Uludağ, Şehirler arası Otobüs Terminali bölgesinde poşetin üzerinden geçti.

Elektrik tamir ve tadilat işleriyle uğraşan Uludağ, kabarıklığından şüphelendiği poşeti yerden aldı.

50 BİN LİRA TUTANAKLA TESLİM ALINDI

Poşetin içine bakan Uludağ, para olduğunu görünce durumu hemen polise bildirdi. Polis, Uludağ'a, en yakın yer olan terminal girişindeki polis noktasına götürüp parayı teslim edebileceğini söyledi.

Çetin Uludağ, parayı polise verdi. 50 bin lirayı tutanakla teslim alan polis, sahibini bulmak için çalışma başlattı.

"AMELİYAT YA DA KREDİ BORCU TAKSİTİ OLABİLİR"

Uludağ, "Bu para, birinin ameliyat ya da kredi borcu taksiti olabilir. Vicdanen teslim etmem gerektiğini düşündüm." dedi.

"HARAM PARA KİMSEYE YARAMAZ"

Çetin Uludağ, parayı alıp gitmek yerine polise teslim etmeyi tercih ettiğini anlatarak, "Bisikletle giderken bir poşetin üzerinden geçtim. Poşetin bu kadar kabarık olmasına imkan vermedim. İçine baktığımda yüklü miktar para olduğunu gördüm. Direkt polisi aradım. 'Otogar girişinde polis var, ona teslim et' dediler. Polis arkadaşımıza teslim ettim. Parayı bulduğumda haram paranın kimseye yaramayacağını düşündüm.

"VİCDANEN TESLİM ETMEM GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNDÜM"

Bir gariban ya da zenginin olabilir bu hiç fark etmez. Ama her zaman bir garibanın olduğunu düşünmek gerekiyor. Belki çok ihtiyacı olan biri, belki çoluk çocuğunun ameliyat parasıdır. Fındık parası olabilir, araba alacaktır, biriktirdiği para olabilir ya da kredi borcunu ödemek için topladığı paradır diye düşünüp getirdim. Vicdanen teslim etmem gerektiğini düşündüm." dedi.
 

İlgili Sayfalar: Playlist