Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Enkaza ulaşıldı: Cesetler...

Endonezya'nın Papua bölgesine düşen uçağın enkazına ulaşıldı.

18.08.2015 10:34

54 yolcu ve mürettebatla Endonezya'nın Papua bölgesine düşen Trigana Air Service'a ait uçağın enkazına ulaşıldı. Kazadan kurtulan olmadığı açıklandı.

Arama-kurtarma ekibinin lideri Bambang Soelistyo, "Uçak tamamen paramparça olmuş. Her şey parçalara ayrılmış ve uçağın bir kısmı yanmış" dedi.

AFP'nin haberine göre; yetkililer, uçak enkazındaki tüm cesetlere ulaşıldığını ve kazayı aydınlatacak karakutunun bulunduğunu açıkladı.

Endonezya merkezli Trigana Air Service uçağı, iki gün önce Papua'nın başkenti Jayapura'daki Sentani Havalimanı'ndan yerel saatle 14:21'de kalktı ve eyaletin güneyindeki Oksibil'e 15:22'de inecekti. Fakat kalkıştan 34 dakika sonra (14:55) uçakla kule arasındaki temas kesilmişti.

Endonezya Hava Taşımacılığı Genel Müdürü Budi Prasetyo, uçağın enkazının Oktabe bölgesinde köylüler tarafından bulunduğunu doğruladı.

Trigana Air Service'in düşen uçağında bulunan yolcuların yakınları, Jayapura'daki Sentani Havalimanı'nda görevlilerden bilgi alıyor.

Uçakta 5'i çocuk 49 yolcu ve 5 uçuş görevlisi bulunuyordu.

Öte yandan, uçakta, dört valizin içine yerleştirilmiş 6.5 milyar Endonezya rupisi (yaklaşık 1.3 milyar lira) olduğu açıklanmıştı. Jayapura Postanesi Müdürü Haryono, devlete ait paranın fakir halka dağıtılmak üzere yetkililer tarafından taşındığını söylemişti.

Yorumlar | 0
üye profil