Dünyanın en yaygın dil okulu İstanbul'da...

70’den fazla ülkede faaliyet gösteren ve 50’den fazla farklı dilde eğitim veren dünyanın en yaygın dil okulu Berlitz İstanbul’da hizmet vermeye başladı.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2016 13:47
Değiştirme Tarihi: 27.10.2016 13:47
Dünyanın en yaygın dil okulu İstanbul'da...

Dünyanın dört bir yanından 35 milyonun üzerinde mezunu ile en başarılı dil öğrenme ve anlama yöntemi “Berlitz Metodu”nun mucidi Berlitz, yeni dil merkezini İstanbul Şişli’de açtı. Dünya çapında 12 bin çalışanı, 70 ülkede 550’den fazla merkezi bulunan Berlitz, yüzde 72’lik pazar payı ile İngilizce’nin başı çektiği 50’den fazla farklı dilde eğitim veriyor. Yüzyılı aşkın süredir sahip olduğu yenilikçi yaklaşımıyla Berlitz, özgüvenle iletişim kurmanın ve küresel dünyada başarılı olmanın fırsatını sunuyor.

Dil eğitimini kökten değiştirdi

1878’de Maximillian D. Berlitz tarafından bulunan Berlitz Metodu, dil eğitimini kökten değiştirdi. Anadilinde eğitim veren öğretmenler ile sunulan üç boyutlu bir deneyim ve de sözel iletişime odaklanan metot, öğrenim sürecinin kısalmasını ve etkili bir iletişim temelinin oluşmasını sağlıyor.

Berlitz’in Türkiye macerası

1908’de İstiklal Caddesi’nde ilk merkezini açan Berlitz, bundan kısa bir süre sonra Türk hükümetinin isteği üzerine Ankara’da bir merkez daha açtı. İki dünya savaşını atlatan Berlitz İstanbul, 90’ların ortalarında franchise haline getirildi. Bugün yeniden düzenlenme ve yapılanma döneminin ardından, yeni yönetimi ile bir kez daha İstanbul’da kapılarını açıyor.

Etiketler: Berlitz