Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dünyanın en güçlü kadınları listesinde tek Türk

Dünyanın en güçlü kadınları listesinde tek Türk

Merkel üst üste beşinci kez dünyanın en güçlü kadını seçildi. Forbes'un Dünyanın En Güçlü 100 Kadını listesindeki tek Türk yine Güler Sabancı oldu

27.05.2015 09:50

Merkel üst üste beşinci kez dünyanın en güçlü kadını seçildi DHA DIŞ HABER Ahmet YILDIRIM - ALMANYA / DHA Almanya Başbakanı Angela Merkel, Forbes dergisi tarafından bir kez daha dünyanın en güçlü kadını seçildi. Merkel son 12 yıl içerisinde, dünyanın en güçlü kadınları sıralamasında on kez ilk 10 arasında yer alırken, son 5 yıldır üst üste beşinci kez listenin en üst sırasına yerleşmeyi başardı.

Listede Merkelin ardından, ABD Dışişleri eski Bakanı ve Demokrat Parti Başkan adaylarından Hillary Clinton listenin ikinci sırasında yer aldı. Stern Onlineın bildirdiğine göre, dünyanın en güçlü kadınları sıralamasında Bill Gatesin eşi Melinda Gates üçüncü, ABD Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen dördüncü, Otomobil devi General Motorsun Başkanı Mary Barra beşinci, Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde altıncı, Brezilya Devlet Başkanı Dilma Rousseff yedinci oldu. Listede sekizinci sırada Facebook yöneticisi Sheryl Sandberg, dokuzuncu sırada YouTube yöneticisi Susan Wojcicki ve onuncu sırada ise ABD First Ladysi Michelle Obama yer aldı.

Forbesun Dünyanın En Güçlü 100 Kadını listesindeki tek Türk yine Güler Sabancı oldu. Sabancı listeye 70.sıradan girdi. Güler Sabancı geçen yıl 60.sırada yer almıştı.

Yorumlar | 0
üye profil