Dünyanın en genç seri katili Amarjeet Sada: 8 yaşına kadar, 3 kişiyi öldürdü

Dünyanın en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan, 8 yaşındaki seri katil Amarjeet Sada'yı konuşuyor. Ülkenin bir numaralı gündem maddesi haline gelen, dünyanın en genç seri katili Amaarjet Sada, 3 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla bir cezaevine yerleştirildi. Hindistan yasalarına göre bir çocuk ölüm cezası ile çarptırılamıyor ve hapse atılamıyor. Ancak 18 yaşına kadar çocuk evinde gözlem altında tutulabilir.

Yayınlanma Tarihi: 27.10.2020 11:05
Değiştirme Tarihi: 27.10.2020 11:05
Dünyanın en genç seri katili Amarjeet Sada: 8 yaşına kadar, 3 kişiyi öldürdü

Amarjeet Sada, 1998 yılında Hindistan'ın Bihar kenti, Begusaray'da doğdu. Son derece fakir bir ailenin çocuğu olan Amarjeet, ilk cinayetini 2006 yılında yani, 8 yaşındayken 6 yaşındaki kuzenini öldürerek gerçekleştirdi.

Amarjeet'in aradan geçen kısa sürede 8 aylık kız kardeşini de öldürdüğü tahmin ediliyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Amarjeet'in amcası, durumdan haberdar olduklarını ancak aile üyeleri ve köyün sakinlerinin yetkililere bildirmediği ifade edildi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Tüm bu cinayetlere ek olarak Amarjeet’in 2007 yılında komşusunun Kushboo adlı altı aylık kızını da öldürdüğü iddia edildi. Bebeğin annesi, bazı işleri yaparken onu uyuması için bıraktığını ve sonrasında da geri döndüğünde bebeğini bulamadığını söylüyor. Köy sakinleri Amarjeet’in geçmişte neler yaptığını bildiği için bu ölümden de onu suçlu buluyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

AMARJEET CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

Amarjeet, 6 aylık Kushboo'yu da nasıl öldürdüğünü polise itiraf etti. Cinayeti ayrıntılı şekilde anlatan Amarjeet, herhangi bir pişmanlık hissi de yaşamadı. Tutuklanmasının ardından polis, çocuğun üç ay önce kız kardeşini ve bir yıl önce de kuzenini öldürdüğünü itiraf ettiğini açıkladı.

Polis müfettişi Amit Lodha, çocuğun psikiyatrik bir vaka gibi gördüğünü ve profesyoneller tarafından değerlendirileceğini söyledi. Diğer bir polis müfettişi olan Shatrudhan Kumar ise tüm cinayetlerin aynı biçimde gerçekleştirildiğini belirtti.

“Çocukları tarlalara götürüp taşla vurup cinayeti gerçekleştiriyor” diyor polis. Ayrıca çocuğun sorgulanırken sadece güldüğünü ve bisküvi istediğini söyledi.

Profesyoneller tarafından incelenen Amarjeet’in davranış bozukluğu olduğu tespit edildi. Davranış bozukluğu çocukların öfkeli, saldırgan ve şiddetli olabileceği duygusal ve davranışsal problemlerin devam eden bir modeli olarak tanımlanıyor.

Vaka üzerine çalışan bir psikolog durumu şöyle açıkladı, “Böyle bir saldırganlık kalıtsal olabilir ve beyindeki büyük kimyasal karışıklıklardan oluşmuş olabilir.”

Çocuk, yakınlardaki Munger kasabasında bir cezaevine yerleştirildi. The Guardian’a göre Hindistan yasalarında bir çocuk ölüm cezasına çarptırılamaz veya hapse atılamaz. Ancak 18 yaşına gelene kadar çocuk evinde gözaltında tutulabilir.

Kaynak: DHA

Etiketler: cinayet - amaarjet sada