Dünyaca ünlü Alman modacı Karl Lagerfeld hayata gözlerini yumdu

Dünyaca ünlü Alman modacı Karl Lagerfeld hayata gözlerini yumdu
Yayınlanma Tarihi: 19.02.2019 15:54 | Değiştirme Tarihi: 19.02.2019 15:56

Chanel'in 85 yaşındaki efsanevi moda yönetmeni Karl Lagerfeld, hayatını kaybetti. Lagerfel'in ölüm haberi Fransız medyası tarafından duyurulurken, Chanel'e yakın kaynaklar da bu acı haberi doğruladı.

 

Chanel'in sanat direktörü ikonik moda tasarımcısı Karl Lagerfeld birkaç haftadır devam eden hastalığına yenik düşerek 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.Ocak ayında Paris'te gerçekleşen Chanel'in iki moda şovunu kendisini yorgun hissetmesi nedeniyle kaçıran ünlü modacı için yapılan açıklamada, "Chanel'in sanat direktörü Lagerfeld kendini yorgun hissettiği için modaevinin sanat stüdyosu direktörü Virginie Viard'dan onu temsil etmesini istedi" ifadeleri yer almıştı. Bu Lagerfeld'in kaçırmış olduğu ilk defile olarak oldukça dikkat çekti.

Karl Lagerfeld kimdir?

Gerçek adı Karl Otto Lagerfeld olan ikonik modacı 20. yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biridir. Chanel'i yüzyılın en önemli markalarından biri haline getiren ünlü isim, daha önce Balmain, Patou, Chloe ve Krizia gibi birçok markayla çalıştı. Şimdiye kadar 210’un üzerinde defile gerçekleştiren tasarımcı, aynı zamanda 6 CDFA ödülü sahibi. 20 yaşındayken Pierre Balmain'ın asistanı olarak kariyerine başlayan,1964'te Chloe, 1972'de Fendi'yle çalışan Lagerfeld, 1983'ten beride Chanel markasının kreatif direktörlüğünü yapıyordu.

Türkiye'den iki ilçeye büyük onur!

Bitlis Valiliği, İtalya'nın Greve in Chianti kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Cittaslow İcra Kurulu Toplantısı'nda, Bitlis'in Ahlat ile Muğla'nın Köyceğiz ilçelerinin, "sakin şehir" üyeliğinin kabul edildiğini duyurdu.

Bu tuzağa dikkat! Karşınıza çıkarsa sakın tıklamayın

Emniyet yetkilileri, sosyal medya sitelerinde banka ismi ve logolarını taklit ederek sahte sitelere yönlendirdikleri kullanıcıların hesap bilgilerini çalıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı dikkatli olunması yönünde uyarıda bulundu. 

e-Devlet üzerinden 5 yeni hizmet daha

Resmi işlemlerin neredeyse tamamının tek bir tıkla halledebileceği alan haline gelen e-Devlet, 5 yeni işlemi daha hizmete sunuyor.

Aşk-ı Memnu’nun senaristlerinden Romanya’ya dava!

Yayınlandığı dönem Türkiye’de fırtınalar estiren, ardından da dünyanın pek çok ülkesinde yüksek izlenme oranlarıyla büyük başarılara imza atan Ay Yapım’ın efsane dizisi Aşk-ı Memnu’nun senaryo yazarları Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu, Romanya’nın ünlü televizyon kanalı Antena 1’e dava açtı.