Dünyaca ünlü Alman modacı Karl Lagerfeld hayata gözlerini yumdu

Dünyaca ünlü Alman modacı Karl Lagerfeld hayata gözlerini yumdu
Yayınlanma Tarihi: 19.02.2019 15:54 | Değiştirme Tarihi: 19.02.2019 15:56

Chanel'in 85 yaşındaki efsanevi moda yönetmeni Karl Lagerfeld, hayatını kaybetti. Lagerfel'in ölüm haberi Fransız medyası tarafından duyurulurken, Chanel'e yakın kaynaklar da bu acı haberi doğruladı.

Chanel'in sanat direktörü ikonik moda tasarımcısı Karl Lagerfeld birkaç haftadır devam eden hastalığına yenik düşerek 85 yaşında hayata gözlerini yumdu.Ocak ayında Paris'te gerçekleşen Chanel'in iki moda şovunu kendisini yorgun hissetmesi nedeniyle kaçıran ünlü modacı için yapılan açıklamada, "Chanel'in sanat direktörü Lagerfeld kendini yorgun hissettiği için modaevinin sanat stüdyosu direktörü Virginie Viard'dan onu temsil etmesini istedi" ifadeleri yer almıştı. Bu Lagerfeld'in kaçırmış olduğu ilk defile olarak oldukça dikkat çekti.

Karl Lagerfeld kimdir?
Gerçek adı Karl Otto Lagerfeld olan ikonik modacı 20. yüzyılın en önemli moda tasarımcılarından biridir. Chanel'i yüzyılın en önemli markalarından biri haline getiren ünlü isim, daha önce Balmain, Patou, Chloe ve Krizia gibi birçok markayla çalıştı. Şimdiye kadar 210’un üzerinde defile gerçekleştiren tasarımcı, aynı zamanda 6 CDFA ödülü sahibi. 20 yaşındayken Pierre Balmain'ın asistanı olarak kariyerine başlayan,1964'te Chloe, 1972'de Fendi'yle çalışan Lagerfeld, 1983'ten beride Chanel markasının kreatif direktörlüğünü yapıyordu.