DSÖ'den korkutan sözler: Aşı bulunup yaygın şekilde kullanılana kadar ölü sayısı 2 milyonu bulabilir

Koronavirüs salgını sonrası yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Dünya Sağlık Örgütü, tüyleri diken diken edecek bir yeni bir açıklamaya imza attı. Son dakika haberine göre, koronavirüse karşı başarılı bir aşının kullanımına geçilene kadar, virüs kaynaklı ölü sayısının dünya genelinde 2 milyonu bulabileceği kaydedildi. Açıklama, DSÖ Acil Durum Başkanı Mike Ryan tarafından yapılırken, dünya genelinde koronavirüs vakalarının ve ölü sayılarının istatistiğini tutan 'worldometer' sitesinde yer alan verilere göre, bugüne kadar covid-19 nedeniyle yaklaşık 1 milyon kişi hayatını kaybetti. 

Yayınlanma Tarihi: 25.09.2020 23:45
Değiştirme Tarihi: 25.09.2020 23:51
DSÖ'den korkutan sözler: Aşı bulunup yaygın şekilde kullanılana kadar ölü sayısı 2 milyonu bulabilir

Koronavirüs, can almaya ve yayılmaya devam ediyor. Ürküten açıklama ise Dünya Sağlık Örgütü'nden geldi. DSÖ Acil Durum Başkanı Mike Ryan tarafından yapılan açıklamaya göre, aşı yaygın şekile kullanılana kadar virüs kaynaklı ölümlerin 2 milyonu bulabileceği ifade edildi. 

Ryan, salgına karşı birlikte ve uyumlu hareket edilmemesi halinde bu sayının daha da fazla olacağını aktardı. Ryan, “Bunu yapmazsak bahsettiğiniz sayı sadece hayal edilebilir değil, ne yazık ki çok muhtemel” dedi.

Tüm dünyada kısıtlamaların ve tecritlerin hafifletilmesinin ardından virüsün gençler arasında yayıldığına dikkat çeken Ryan, vaka sayılarındaki artış nedeni ile gençlerin suçlanmaması gerektiğini dile getirdi. (İHA)

Etiketler: koroavirüs