Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Kupaya ya tamam, ya devam

Kupaya ya tamam, ya devam

Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda bugün C ve D gruplarında 4 maç oynanacak. Tur atlayacak ve evine dönecek takımlar belli olacak.

24.06.2014 09:05

Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda bugün C ve D gruplarında 4 maç oynanacak. Tur atlayacak ve evine dönecek takımlar belli olacak.Dünya Kupası D Grubu son maçında İtalya ile Uruguay karşı karşıya gelecek. 3 puanda bulunan iki takımın mücadelesinde, beraberlik İtalya'yı 2. tura yükseltecek. Meksika Futbol Federasyonu'ndan Marco Rodriguez'in yönetceği mücadele TRT 1'den naklen yayınlanacak. 

JAPONYA - KOLOMBİYA Dünya Kupası C Grubu üçüncü maçında Japonya ile Kolombiya karşı karşıya gelecek.44.335 kişi kapasiteli Arena Pantanal'da oynanacak mücadeleyi Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Pedro Proenca yönetecek.  Türkiye saati ile 23:00'da başlayacak mücadele TRT 1'den naklen yayınlanacak. İlk iki maçtan 1 puan çıkarabilen Japonya'nın gruptan çıkabilmesi için bu maçı mutlak kazanması ve Fildişi Sahili'nin ise Yunanistan karşısında puan kaybetmesi gerekiyor. Dünya Kupaları tarihinde ilk kez ilk 2 maçtan 6 puan çıkarmayı başaran Kolombiya, bu maçtan en az 1 puanla ayrıldığı takdirde grubu lider olarak tamamlayacak. İkinci sıradaki Fildişi Sahili ile arasında 3 puan ve 4 averaj bulunan Kolombiya, bu maçı kaybetse dahi averajda geçilmediği sürece grubu yine lider bitirecek.  FİLDİŞİ - YUNANİSTAN C Grubu'nun diğer maçında Yunanistan ile Fildişi Sahili karşılaşacak. İki ekip, tarihlerinde ilk kez bir maçta karşı karşıya gelecek. 2014 Dünya Kupası'nda 24 Haziran Salı günü C Grubu'nda Japonya-Kolombiya ve Fildişi Sahili-Yunanistan maçları oynanacak Fortelaza kentindeki Castelao Stadı'nda oynanacak karşılaşma TSİ 23.00'te başlarken, TRT 1'den naklen yayınlanacak. Maçı Ekvadorlu hakem Carlos Vera yönetecek. Aynı ülkeden Christian Lescano ve Byron Romero'nun yardımcı hakemlik yapacağı maçın dördüncü hakemi ise Brezilya'dan Sandro Ricci olacak. Fildişi Sahili, grupta 3 puanla ikinci sırada yer alıyor. Henüz gol atamayan Yunanistan ise 1 puanla son sırada bulunuyor.  KOSTA RİKA - İNGİLTERE 2014 FIFA Dünya Kupası kapsamında D Grubu maçında Kosta Rika ile İngiltere karşı karşıya gelecek. 58.170 seyirci kapasiteli Estadio Mineirao'da oynanacak olan mücadelede Ceyazir Futbol Federasyonu'ndan  Djamel Haimoudi düdük çalacak. Türkiye saati ile 19.00'da başlayacak olan bu karşılaşma TRT Spor'dan naklen yayınlanacak. 1958 yılında İsveç'de düzenlenen Dünya Kupası'nın ardından ilk kez İngiltere, bir Dünya Kupası'nda gruplardan çıkma başarısı gösteremedi. Kosta Rika, Uruguay ve İtalya karşısında aldığı iki galibiyet ile gruptan çıkmayı garantiledi. (Gazete Sport)
Yorumlar | 0
üye profil