Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dünya Kick Boks şampiyonu Sabriye Şengül Survivor 2017'de yarışacak!

Dünya Kick Boks şampiyonu Sabriye Şengül Survivor 2017'de yarışacak!

Survivor 2017'de Ünlüler takımında yarışacağı açıklanan Dünya Kick Boks şampiyonu Sabriye Şengül, hırslı yapısıyla ringlerin dikkat çeken isimlerinden biri...

31.12.2016 12:52

Sabriye Şengül, 1988 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. 2006 yılında boksla tanışan Sabriye Şengül'ün hayatı bu tarihten sonra değişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Sabriye Şengül, 2006 yılında boksla tanıştı. Spor hayatına hentboll oynayarak başlayan Sabriye Şengül, tavsiye sonrasında kickboks'a yöneldi. Hayatında sporun önemli bir yer tuttuğunu belirten Sabriye Şengül'ün en öne çıkan özelliği ise hırslı bir kimliğe sahip olması. 

Haber ile ilgili metin girin!.

Verdiği röportajlarda her fırsatta sporun hayatındaki önemini anlatan Sabriye Şengül, spor hayatını şu sözlerle anlatıyor: “Önceleri hentbol oynuyordum. Hırslı, mücadeleci ve pes etmeyen bir yapım var. Antrenmanlarda ve maçlarda bu yapımdan dolayı sertleştiğim oldu. Hocalarım, ‘Sabriye hentbolcular bize lazım. Sen boks ile uğraş’ deyince neden olmasın dedim. Boksta ve Kickboskta 3 Türkiye şampiyonluğum var. Uluslararası boks şampiyonluğum ve K1 Dünya Karması şampiyonluğum bulunuyor.”

Yorumlar | 4
üye profil
cemil sahpazli 1 yıl önce
sabriyeyi cok seviyorum
Beyza tekin 2 yıl önce
Sabriye sengül 1890
Beyzanur tekin 2 yıl önce
Sabriye Şengül 1890
Beyza tekin 2 yıl önce
Sabriye 1890