Dünya bu haberi konuşuyor! Rus kadınlar karantinayı delip kaçtı...

Şu ana kadar 2 vakanın tespit edildiği Rusya'da ise flaş bir gelişme yaşandı. Corona virüsü belirtileri göstermeye başlayan iki Rus kadın, hastanedeki karantinayı delerek kaçtılar!

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2020 13:17
Değiştirme Tarihi: 13.02.2020 13:17
Dünya bu haberi konuşuyor! Rus kadınlar karantinayı delip kaçtı...

Dünya genelinde 59 bini Çin ana karası sınırları içerisinde olmak üzere 60 bin 342 kişide koronavirüs tespit edildi. 200 bine yakın kişi gözlem altında tutulurken dünden bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 1.369'a çıktı. Çin'in Hubei eyaletinde 12 Şubat Çarşamba günü bir günde hayatını kaybedenlerin sayısı 242'ye çıkarak yeni bir rekor kırdı.

RUS KADINLAR KARANTİNAYI DELİP KAÇTILAR!

Malezya'da bulunan havalimanında 780 gram fare etinin ele geçirilmesinin ardından flaş bir gelişme de Rusya'da yaşandı. Ülke ajansları tarafından da son dakika olarak duyurulan haber, iki Rus kadının koronavirüs karantinayı delip kaçmalarını konu ediniyor. Çin'in tropik adası Hainan'a tatile gidip döndükten sonra hastalık belirtileri göstermeye başlayan iki Rus kadın, hastanedeki karantinadan kaçarak tepki topladı.

ELEŞTİRİ OKLARININ HEDEFİNDE

Rusya'da yaşayan ve koronavirüs karantinasındayken gözetim altından kaçan kadın, kendini eleştiri oklarının hedefinde buldu.

Ailesiyle birlikte Çin'e tatile giden kadın, ülkesi Rusya'ya geri döndükten sonra koronavirüs endişesiyle hastaneye başvurdu.

Çocuğunun ateşinin yükselmesi nedeniyle koronavirüse yakalanmış olabileceğini düşünen kadın, hastaneye yatırıldı.

PENCEREDEN KAÇTI!

Güzel Neder, oğlunun da koronavirüse yakalanmış olabileceğini reddetti. Güzel Neder'in hastanenin penceresinden kaçtığı bildirildi.

Hastaneden evine döndükten sonra Instagram'da bikinili bir fotoğrafını paylaşan kadın, "Novosibirsk'teki hastaneyi terk etmeye karar verdim çünkü 'test yaptırdıktan sonra iki saat içinde haber almazsanız endişelenmenize gerek yok' demişlerdi." açıklamasında bulundu.

EVİNE GERİ DÖNDÜ!

Beş gündür hastanede olduklarını söyleyen kadın, endişenmesini gerektiren bir durum olmadığını düşündüğü için evine geri döndüğünü söyledi.

"Eğer çocuğum hasta olsaydı kaçar mıydım?" diyerek isyan eden kadın, "Virüse yakalansa oğlumu nerede tedavi ederdim, evde mi? Böyle bir risk alır mıyım? Oğlum gayet sağlıklıydı, sadece doktorlar bizi gereksiz yere karantinada tutmak için süreci uzatmaya çalıştı." dedi.

Ancak kadın, daha önce ambulansı arayarak oğlunun ateşi olduğunu söylemişti.

NEDENİNİ AÇIKLADI

Güzel Neder ve oğlu, beş gün hastanede kaldıktan sonra, hastnenin hijyenik olmamasından şikayet ederek kaçmıştı.

Neder ayrıca, salgının sıfır noktası olan Wuhan'dan gelmediğini, tatile Çin'in Hainan adasına gittiğini, bu nedenle de karantinada tutulmasına gerek olmadığını iddia etti.

Polis ekipleri, Güzel Neder'in evine giderek kendisiyle görüştü ancak olayla ilgili tutanak tutulmadı.

Özellikle Rus turistlerin uğrak noktası olan Hainan adası, Çin'in tropik bir bölgesi.

(Sabah)