Düğünler ne zaman yapılacak? Düğün salonları açılacak mı?

Tüm Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle, tedbir amaçlı tüm düğün salonları kapatılmıştı. Bulaş riskini azaltmak için kapatılan düğün salonlarının ne zaman açılağı, düğünlerin ne zaman yapılacağı evlenmek isteyen vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Peki, düğünler ne zaman yapılacak? Düğün salonları açılacak mı?

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2021 14:52
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 14:52
Düğünler ne zaman yapılacak? Düğün salonları açılacak mı?

Düğünler ne zaman yapılacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş, konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Düğün salonlarının açılmasını bekleyen ve istedikleri gibi bir düğün yapmak isteyen vatandaşlar, koronavirüs salgını nedeniyle bu etkinlikleri gerçekleştiremiyor. Peki, düğünler ne zaman yapılacak? Düğün salonları açılacak mı?

DÜĞÜNLER NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, "Vaka sayısının belirli bir rakamın altına düşmesiyle birlikte daha önce de yaptığımız gibi elbette kısıtlamaları kademeli olarak azaltacağız ama her bireyin kendi tedbirlerini sıkı bir şekilde uygulamaya devam etmesi şarttır." ifadesini kullandı.

Düğünlerin başlayacağı tarihle ilgili İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan henüz resmi bir açıklama gelmedi.

DÜĞÜNLERDE "GİZLİ DAVETLİ" DÖNEMİ

Koronavirüs sürecinde düğünlerin yasaklanması nedeniyle zor günler geçiren salon işletmecileri ve organizasyoncular, normalleşmenin başlayacağı döneme yönelik hazırlıklara hız verdi. Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası Genel Başkanı Barış Ay, pandemi döneminde düğün sektörünün büyük zarara uğradığını dile getirdi. Sektör temsilcilerinin rezervasyon iptali, kapora iadeleri, kira ödemeleri ve yatırım borçlanması yüzünden 2020 yılında para kazanmadığı gibi borçlarının da birikmesi gibi sorunlarla karşılaştığını anlatan Ay, "2021 yılında aynı sıkıntıları yaşamamak ve belirsizliğin önüne geçmek amacıyla hizmetlerimizin belgelendirilmesi ve halk sağlığının öncelik olması için ISO 9001:2015 kalite belgelendirme sertifikasyon sistemine geçeceğiz. Böylelikle hem halk sağlığının korunması hem de hizmetlerimiz belgelendirilerek düğünlerimiz güvence altına alınacaktır" diye konuştu.