DSÖ’den korkutan koronavirüs uyarısı! 'Bağışıklık çok ciddi seviyede düştü'

Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüs salgınına ilişkin korkutan uyarılar yapmaya devam ediyor. Koronavirüs salgınının hale etkisini kaybetmediği şu günlerde DSÖ'den kritik bir açıklama geldi. DSÖ'nün Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Corona virüsü salgını sırasında çocukların kızamık, tetanos ve difteri gibi hastalıklara bağışıklığı çok ciddi seviyede düştü" ifadelerinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 15.07.2020 18:40
Değiştirme Tarihi: 15.07.2020 18:40
DSÖ’den korkutan koronavirüs uyarısı! 'Bağışıklık çok ciddi seviyede düştü'

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve etkisini bir türlü kaybetmeyen koronavirüs salgınına ilişkin Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan uyarılar gelmeye devam ediyor. 

DSÖ’nün Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, çocukların çok ciddi bir risk altında olduğunu duyurdu.

Ghebreyesus, Covid-19 sebebiyle çocukların tetanos, dizanteri ve kızamık gibi hastalıkların aşısının yapılmasının oranının düştüğünü açıkladı. Ghebreyesus, “Çocukların rutin olarak aşı yapılma süreçlerinin Covid-19 yüzünden sekteye uğraması corona viüsü salgınından çok daha büyük risk oluşturuyor” dedi.

Yapılan bir araştırmanın sonucunu paylaşan yetkililer, 82 ülkenin yaklaşık dörtte üçü, corona virüsü sebebiyle aşı programlarının sekteye uğradığını duyurdu.