DSÖ'den 'zorunlu aşı' açıklaması

Dünya Sağlık Örgütü'nden bir yetkili, Avrupa'nın zorunlu Kovid-19 aşısı uygulamasını değerlendirmesi gerektiğini söyledi. Uzmanlara göre, zorunlu aşılar, geçen hafta dünyadaki koronavirüs vakalarının ve ölümlerinin yüzde 60'ını yaşayan Avrupa'ya ciddi anlamda yardımcı olabilir. Prof. Anthony Costello ise zorunlu aşı kararının daha fazla isyanı tetikleyebileceği uyarısında bulundu.

Yayınlanma Tarihi: 25.11.2021 18:16
Değiştirme Tarihi: 25.11.2021 18:16
DSÖ'den 'zorunlu aşı' açıklaması

Son günlerde vaka sayılarının kontrolsüz bir şekilde yükseldiği Avrupa'da tehlike çanları çalmaya başladı. Ülkeler peş peşe aldıkları yeni önlemleri duyururken Dünya Sağlık Örgütü'nden bir yetkili  ülkelerin zorunlu Kovid-19 aşısı hakkında konuşmaya başlamasının zamanı geldiğini açıkladı.

ZORUNLU AŞIYI TARTIŞMANIN ZAMANI GELDİ

DSÖ Avrupa bölge müdürlüğünün genel müdürü Robb Butler, aşıların zorunlu hale getirilmesinin vakalardaki artış ışığında dikkate değer olduğunu söyledi. Butler Çarşamba günü Sky News'e yaptığı açıklamada “Bu konuşmayı hem bireysel hem de nüfus temelli bir bakış açısıyla yapmanın zamanının geldiğine inanıyoruz. Bu sağlıklı bir tartışma," şeklinde konuştu.

AVRUPA BİR KEZ DAHA MERKEZ HALİNE GELDİ

DSÖ, geçen hafta dünyadaki Kovid-19 vakalarının ve ölümlerinin yüzde 60'ının yaşanmasıyla Avrupa'nın bir kez daha Kovid-19'un merkez üssü haline geldiğini söyledi.

İlgili Sayfalar: Playlist