Drone'la bayram harçlığı dağıttılar!

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle bayramı evlerinde geçiren çocuklara bayram harçlığı drone'larla dağıtıldı. İzmir ve Ankara’da drone operatörleri, drone ile çocukların evlerine ulaşarak bayram harçlıklarını bıraktı.

Yayınlanma Tarihi: 24.05.2020 10:05
Değiştirme Tarihi: 24.05.2020 10:06
Drone'la bayram harçlığı dağıttılar!

Bu yıl Ramazan Bayramı, geçen bayramlardan çok farklı geçiyor. Koronavirüs salgını nedeniyle 81 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle vatandaşlar evlerinden çıkmıyor. Bayram günlerini gezerek geçiren çocuklar da bu bayram evlerinde. Hal böyle olunca İzmir ve Ankara'daki drone operatörleri, evlerinden çıkamayan çocuklar için bir sürpriz hazırladı. Operatörler, drone ile çocukların evlerinin pencerelerine ulaşarak, para bıraktı. Bayram harçlıklarını alan çocuklar ise mutluluk çığlıkları attı.

"ÇOK MUTLU OLDULAR"

Konuyla ilgili konuşan Türkiye drone şampiyonlarından Berat Özdemir, "Geleneklerimiz malum. Bayramda küçükler el öper şeker ve harçlık toplar. Benim de aklıma böyle bir çözüm geldi. Malum çocuklarımız bu yasak dönemde sokağa çıkamıyor. 'Onlar çıkamıyorsa biz onlara gidelim' dedim. Zarfa koyduğumuz parayı onlara gönderdim. Görüntülerde çok mutlu oldukları gözüküyordu" diye konuştu. 

"EVDE KALAN ÇOCUKLARIMIZ İÇİN"

İHA pilotu Vedat Güneş ise "Bu pandemi sürecinde sokağa çıkma yasağında kutladığımız bayramda evde kalan çocuklarımız telefonla bizi arayarak bayramımızı kutladılar. Bizde onları sevindirmek için drone ile harçlıklarını gönderdik" şeklinde konuştu.  (DHA)