Dr. Mehmet Öz havalimanında yaşlı adamın hayatını kurtardı: Patlıcan gibi mosmordu

ABD'de yaşayan dünyaca ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, New Jersey'de bulunan Newark Havalimanı'nda bir kişinin hayatını kurtardı. Kurtarılan kişinin yaşlı bir erkek olduğu ve yoğun bakımda tedaviye alındığı ifade edildi. Konuyla ilgili konuşan Dr. Mehmet Öz, “Rengi patlıcan gibi mosmordu. Nefes almıyor, nabzı da atmıyordu” dedi.

Yayınlanma Tarihi: 04.03.2021 09:17
Değiştirme Tarihi: 04.03.2021 09:17
Dr. Mehmet Öz havalimanında yaşlı adamın hayatını kurtardı: Patlıcan gibi mosmordu

Dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz.,  Newark Liberty Havalimanı'nda rahatsızlanan bir adamın hayatını kurtardı. Pazartesi günü geç saatlerde yaşanan olaya göre havalimanında görevli polis memuru Jeffrey Croissant, bagaj alım alanı yakınlarında yere yığılan ve solunum problemi yaşayan bir adama ilk müdahalede bulundu.

Görevli polis memuru yardım çağrısında bulununca bu sırada havalimanında bulunan Dr. Mehmet Öz duyup yetişti. Oksijen tüpü gelene kadar kalp masajını sürdüren Öz, nabzı normale döndürmeyi başardı. Hayatı kurtulan 60 yaşındaki adam, gözlem amacıyla hastaneye kaldırıldı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Dr. Öz'ün benzer müdahaleleri daha önce de basına yansımıştı. 2015 yılında New Jersey'de bir kazaya tanık olan Öz, sağlık ekipleri gelene kadar 2 yaralıyı tedavi etmiş, 2 yıl önce de Manhattan'da ayağı kopan İngiliz bir turiste yardım etmişti.

‘PATLICAN GİBİ MOSMORDU’

Adamın yere düşerken başını çarptığını ve kanaması olduğunu anlatan Dr. Öz “Rengi patlıcan gibi mosmordu. Nefes almıyor, nabzı da atmıyordu” dedi.

CPR (kalp masajı ve suni solunum) uygulayarak hava yolunu açtığını belirten Dr. Öz, “CPR’yi herkes öğrenebilir ve bir hayat kurtarabilir” diye konuştu.