Dövülerek öldürülen Filiz Tekin'in duruşmasında flaş gelişme: Kocaya beraat verildi

Gelen bir son dakika haberine göre, İzmir Ödemiş'te 2 yıl önce eşi tarafından dövülerek öldürüldüğü iddia edilen Filiz Tekin'in, ölümüyle ilgili görülen karar duruşmasında, tutuksuz yargılanan ve 24 yıla kadar hapsi istenen koca İbrahim Tekin beraat etti. Son sözü sorulan sanık İbrahim Tekin, suçlamaları reddetti ve 'Eşimi darp etmiş olsan hastane hastane gezdirir miydim' dedi. Olayın yaşandığı tarihte basına yansıyan haberlerde Tekin'in, eşini 'Bakımsızsın' diyerek dövdüğü iddia edilmişti. 

Yayınlanma Tarihi: 28.04.2021 16:17
Değiştirme Tarihi: 28.04.2021 16:17
Dövülerek öldürülen Filiz Tekin'in duruşmasında flaş gelişme: Kocaya beraat verildi

İzmir'de yaşayan 2 çocuk annesi Filiz Tekin, 10 Aralık 2019'da kaldırıldığı Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Eşini darp edip ölümüne neden olduğu iddiasıyla gözaltına alınan İbrahim Tekin, polisteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede tutuklandı. İbrahim Tekin hakkında 'kasten yaralama neticesinde ölümüne sebebiyet verme' ve 'eşe karşı eziyet' suçlarından 24 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

KESİCİ, DELİCİ ALET YA DA SİLAH YARASI YOK

Ödemiş 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın geçmiş celselerinde Filiz Tekin ile ilgili adli raporlar mahkemeye sunuldu. Filiz Tekin'in vücudunda travmatik bulgu, kesici delici alet ve ateşli silah yarası ya da boğma gibi bir bulgu olmadığı belirlendi. İzmir Adli Tıp Kurumu ve Filiz Tekin'in yaşam mücadelesini kaybettiği Ege Üniversitesi Hastanesi'nden çıkan adli sağlık kurulu raporlarında Tekin'in menenjite bağlı yüksek ateşten yaşamını kaybettiğinin tespitinin yapıldığı belirtildi. Raporlar üzerine tutuklu yargılanan İbrahim Tekin tahliye edildi.

Davanın geçen 9 Nisan'da görülen 10'uncu duruşmasında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı mütalaasında tutuksuz sanık Tekin için 'eziyet çektirme' ve 'kasten yaralama' suçlarından 8 yıla kadar hapsini istedi.

Kaynak: DHA