Döviz bürosundan 1 milyon dolar çalmıştı: Hırsızın kimliği duyanları şoke etti

Fatih, Beyazıt'ta bulunan döviz bürosundan 1 milyon doların çalınmasıyla ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Parayı çalan kişinin, 13 yıldır işyerinde kuryelik yapan Mehmet C. olduğu ortaya çıktı. Yakalanan Mehmet C., 1 milyon doların 100 bin dolarını kendisini Silivri'ye götüren taksici akrabasına, 50 bin dolarını avukata verdiğini söyledi. Kalan parayla da villa, arsa ve lüks bir araç alan Mehmet C. tutuklandı. Öte yandan kuryenin çaldığı parayla kaçtığı anlar kameraya yansıdı. 

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2020 16:26
Değiştirme Tarihi: 19.12.2020 16:26

Döviz bürosundaki 1 milyon dolarlık hırsızlıkla ilgili yaşanan son dakika gelişmesinde flaş ayrıntılar ortaya çıktı. Geçtiğimiz pazartesi günü Fatih Beyazıt'ta bulunan İ.C ve ortaklarına ait döviz bürosunda 1 milyon doları çalan kişinin 13 yıldır o döviz bürosunda çalışan Mehmet C. olduğu belirlendi.

Hırsızlık olayı sonrası, polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlatırken olayın şüphelileri olarak Mehmet C., Serkan K., Hatice K., Fikret G., Hayat C., Sibel Ç., Sezai Ö., Kudret Ö., Çiğdem B., ve Mehmet Baran B.'yi gözaltına aldı.

13 YILLIK ÇALIŞAN ÇIKTI

Olayla ilgili araştırmalarını sürdüren polis ekipleri döviz bürosunda 13 yıldır kurye olarak çalışan Mehmet C.'nin 1 milyon dolar parayı çaldığını tespit etti. Mehmet C. ifadesinde, döviz bürosuna getirilen parayı kendisinin aldığını, daha sonra akrabası olan ve taksi şoförlüğü yapan Serkan K.'yı kendisini Silivri'ye bırakması için aradığını, yolda Serkan K.,'ye paranın 100 bin dolarını verdiğini, 255 bin dolarla Sezai Ö., ile birlikte villa satın aldıklarını, 63 bin doları ile arsa satın aldıklarını, kendilerini savunması için avukata 50 bin dolar verdiğini, 73 bin dolara ise lüks bir otomobil aldığını söyledi. Gözaltına alınan şüphelilerden  döviz bürosu çalışanı Mehmet C., akrabası Serkan K., ile Sezai Ö., sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.  Hatice K., Fikret G., Hayat C., Sibel Ç., Kudret Ö., Çiğdem B., ve Mehmet Baran B. ise işlemlerin ardından adli makamlarca serbest bırakıldı. 13 yıllık kurye Mehmet C.'nin 1 milyon doları çantasında götürdüğü anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Etiketler: döviz bürosu