Döner satışına çok önemli düzenleme: Satıcılara 'D' tabelası uygulaması geliyor...

Uluslararası Döner Federasyonu UDOFED, 2019 yılında çalışmalarına başladığı projeyi hayata geçirdi. Buna göre, artık döner salonlarında 'D' tabelası olacak. Peki D tabelası ne işe yarıyor, ne anlama geliyor? 

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 12:31
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 12:31
Döner satışına çok önemli düzenleme: Satıcılara 'D' tabelası uygulaması geliyor...

Türk toplumunun en çok tükettiği ürünler arasında yer alan döner için önemli bir proje hayata geçirildi. Buna göre artık Döner salonlarında D tabelası olacak. UDOFED, tarafından hayata geçirilen proje ile federasyona üye satış noktaları denetlenerek hijyen ve güvenilirlik belgesi niteliğindeki ‘D’ simgesi salonun tabelasına yerleştirilecek. 

Konuyla ilgili açıklama yapan UDOFED başkanı Mehmet Mercan, dönerde hile ve tağşişin önüne geçmek için böyle bir projenin hayata geçirildiğini, merdiven altı, sağlıksız kayıt dışı üretim yapan döner salonlarının da sonlandırılmasını hedeflediklerini söyledi. 

Mercan ayrıca, '‘Güvenli Döner Noktası’ aynı zamanda dönerseverlerin sağlıklı, hijyenik ortamlarda hazırlanmış ve güvenli dönere ulaşmalarını sağlayacak. Udofed’in kontrolü ve denetimi altında hazırlanan dönerlerin halka sunulduğu döner satış noktalarında herkes güvenle dönerini yiyebilir. Bu mekanlar sağlıklı ve lezzetli döner satmaktadır. Uygulama, kısa sürede bütün Türkiye’de hatta yurt dışında güvenilir ve sağlıklı döner üretip satan UDOFED denetiminde olan döner firmalarının satış mağazalarında yer alacak” dedi.

KAYNAK:İHA