Dolandırıldığını düşünen 67 yaşındaki adam görüntüleri izleyince daha büyük şok yaşadı

Gelen son dakika haberine göre Bursa'da kan bulmak için para topladığını söyleyen kişiye 20 lira veren 67 Osman Öktem, dolandırıldığını düşünüp damadıyla birlikte güvenlik kamerası görüntülerini izlemek istedi. Öktem, görüntüleri izlerken dolandırıldığını değil soyulduğunu gördü. Para verdiği kişiden daha önce müşteri gibi dükkana giren genç kızı izleyen Öktem, bu kişinin kasadan para aldığını fark etti. 

Yayınlanma Tarihi: 21.11.2020 12:16
Değiştirme Tarihi: 21.11.2020 12:16

Şaşırtan oaly geçtiğimiz salı günü Bursa'nın Osmangazi ilçesinde yaşandı. 30 yıldan bu yana tahin üretimi yapan 67 yaşındaki Osman Öktem'in dükkanına gelen genç bir kız yarım kilo tahin ve yarım kilo pekmez istedi. 

Siparişleri hazırlamak için arka bölüme yönelen Öktem'in bu anını kollayan genç kız, kasadan bir miktar parayı alıp, alışverişini de tamamlayarak dükkandan ayrıldı.

Aradan biraz süre geçti ve genç bir erkek dükkana girerek, 'Kan arıyoruz, yardımcı olur musunuz' diyerek para istedi. Öktem bu gence de 20 lira verdi. 

Öktem, akşam saatlerinde gelen damadına para verdiği kişi tarafından dolandırıldığını düşündüğünü söyledi. Bunun üzerine damadıyla birlikte güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Öktem, gençten 20 dakika önce gelen kızın çekmeceden para çaldığını gördü. Osman Öktem, polise giderek, şikayetçi oldu.

‘DOLANDIRILDIĞIMI DEĞİL, SOYULDUĞUMU FARK ETTİM’

Dolandırıldığından şüphelenirken soyulduğunu fark ettiğini belirten Öktem, “Ben içeride imalattayken içeriye bir genç kız girdi. Kızın geldiğini fark edince gelip, ilgilendim. Benden yarım kilo tahin, yarım kilo da pekmez istedi. Ben de pekmez almak için kasanın arkasındaki tenekeye yöneldim. Kız da o sırada beni takip etti. Ben pekmez doldururken hemen arkamdaki çekmeceyi açıp, içindeki parayı alıyor. Ben aslında çekmecedeki paraları aldığını fark etmemiştim. Kız gittikten yaklaşık 15-20 dakika sonra bir genç geldi. Bana AB grubu kan aradıklarını söyledi. Ben de 'Kan grubum A, ben size yardımcı olamam' dedim. Bunun üzerine bana ‘Kan bulmak için para topluyoruz bize destek olmak ister misiniz’ dedi. Ben de yardım etmek için çekmeceden 20 lira çıkarıp verdim. Sonra 'Acaba beni dolandırdı mı' diye şüphelendim. Akşam damadım geldi, ona da durumu anlattım. Beraber güvenlik kameralarına bakarken dolandırıldığımı değil soyulduğumu fark ettim. Görüntülerle birlikte hemen polise gidip şikayetçi oldum” dedi.

Polis ekipleri, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Kaynak: DHA