Doktor karı kocanın akılalmaz kavgası: "Karım 'sen de pozitif olacaksın' deyip yüzüme tükürdü

Geçtiğimiz aylarda eşini darp ettiği iddiasıyla gündeme gelen Dr. M.O.İ., bu kez de eşinin kendisine koronavirüs bulaştırma çalıştığını ve kendisini yine darp ettiğini iddia ederek şikayetçi oldu. 

Yayınlanma Tarihi: 19.12.2020 10:25
Değiştirme Tarihi: 19.12.2020 10:25
Doktor karı kocanın akılalmaz kavgası: 'Karım 'sen de pozitif olacaksın' deyip yüzüme tükürdü

Samsun Bafra'da yaşanan olayın öncesi, 4 ay öncesine dayanıyor. Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde görevli Dr. F.İ, 4 ay önce "kediye kıyma verdim diye beni darp etti" iddiasıyla kendisi gibi doktor olan eşi M.O.İ’den şikâyetçi olmuş, daha sonra da şikayetinden vazgeçmişti.

Haber ile ilgili metin girin!.

Şanlıurfa'da görev yapan Dr. F.İ., rahatsızlanıp Samsun Bafra'ya, kocası M.O.İ'nin yanına geldi. Birlikte koronavirüs testi yaptıran çiftten F.İ.'nin test sonucu pozitif, kocası M.O.İ.'nin ise negatif geldi. Sonrasında evde tartışma çıktı ve tartışma sonucunda Opr. Dr. M.O.İ., eşinin kendisine virüs bulaştırmaya çalıştığı ve darp ettiği iddiasıyla karakola giderek ondan şikâyetçi oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

'Ben pozitif oldum, sen de pozitif olacaksın' diyerek yüzüme tükürdü"

Opr. Dr. M.O.İ., "Eşim birkaç gündür rahatsızdı. Onunla birlikte korona virüs testi yaptırdık. Onun testi pozitif, benimki negatif çıktı. Eve geldik, kendisine evde bakıyordum. Bugün saat 13.00 gibi uyandı. Bugün de benim doğum günümdü. Ablam arayarak doğum günümü kutladı. Vay 'niye seni aradılar. Benim hakkımda mı konuşuyorsunuz' dedi. Marketten gidip bir şeyler alıp geldim. Aldıklarımı gibi benim kafama fırlattı. 'Sen beni hastaneye mi yatırmaya çalışıyorsun. Benden kurtulmaya mı çalışıyorsun' diyerek cinnet geçirdi. 'Ben pozitif oldum, sen de pozitif olacaksın' diyerek yüzüme tükürdü. Tükürüğünü eline alıp ağzıma soktu. Birkaç gündür bana zorla virüs bulaştırmaya çalışıyordu. Daha sonra beni darp etti, sağımı solumu ısırdı. Daha önceden de bana iftira atıyordu. Polis çağırıyordu" dedi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Sadece kadınlara değil bu ülkede erkeklere de şiddet uygulanıyor"

Eşinin Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesinde doktor olduğunu belirten M.O.İ., "Ben de kendisinden şikâyetçi oldum. Kendisi şu anda evde karantinada, uzaklaştırma kararı aldırdım. Can güvenliğim tehlikede. Daha önceden de böyle şeyler oluyordu, beni darp ediyordu. Gidip 'beni darp etti' diye şikayet ediyordu. En son beni şikayet ettiğinde kendi özgür ifadesiyle ifadesini geri aldı. Vicdan azabı çekti, 'ben yalan ifade verdim' diye. Ben de ondan şikâyetçi olmadım. Ama artık yani hastalara zarar olur, bana zarar olur diye mecbur ceza almasını istiyorum. Sadece kadınlara değil bu ülkede erkeklere de şiddet uygulanıyor. Bunun göz ardı edilmemesini istiyorum. Şikayetçiyim ve davamdan dönmeyeceğim" diye konuştu.

Kaynak: İHA