Doğu'da karla mücadele Batı'da deniz keyfi

Türkiye'de birçok il karla mücadele ediyor. Özellikle Doğu Anadolu, İç Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'da yoğun kar yağışı var. İstanbul'da baharı anımsatan bir hava hakimken, Karadeniz'de yağış hakim.

Yayınlanma Tarihi: 13.02.2020 17:43
Değiştirme Tarihi: 13.02.2020 17:43
Doğu'da karla mücadele Batı'da deniz keyfi

Marmaris'te ise yazdan kalma günler yaşanıyor. Muğla'nın Marmaris ilçesinde sıcaklıklar 3 gündür giderek yükseliyor. Vatandaşlar sıcaklıkların yükselmesi ile soluğu denizde aldı. Kimi vatandaşlar ise sahilde güneşlenmeyi tercih etti. İşte yurttan kar ve deniz manzaraları. Yurdun dört bir yanından farklı hava durumu haberleri geliyor. Doğu karla mücadele ederken, Ege'de deniz keyfi var. Karadeniz ve İç Anadolu'da da yağışlar hakim. Türkiye'de şu günlerde dört mevsim bir arada yaşanıyor. İşte yurttan kar ve deniz manzaraları...

MARMARİS'TE 3 GÜNDÜR YAZDAN KALMA HAVA VAR

Marmaris ilçesinde 3 gündür aralıklı devam eden sağanak ve şiddetli rüzgarın ardından bugün öğle saatlerinde güneş yüzünü gösterdi. Caddelere konumlandırılmış elektronik termometrelerin 23 dereceyi gösterdiği ilçe merkezinde, sahil ve yürüyüş yolları renkli görüntüler oluştu.

DENİZ KEYFİ ERKEN BAŞLADI

Atatürk ve Kordon Caddesi boyunca uzanan sahil şeridinde kimileri yürüyüş yaparken kimileri de bisiklet sürdü. Bazı aileler sahildeki parklarda çocuklarıyla güneşli havanın tadını çıkarırken, kısa kollu tişörtle gezenler dikkat çekti.

Siteler Mahallesi sahilinde ise 3 kişi bir süre spor yaptıktan sonra kısa süreliğine denize girdi. Uzunyalı mevkisindeki sahil boyunca uzanan restoran ve kafeteryalarda ise oturacak yer kalmadı. İlçe merkezindeki Belediye Çay Bahçesi'ni dolduranlar, deniz manzarası eşliğinde çay içti.

HAVA 20 DERECEYİ AŞINCA İZNİNİ HAFTA İÇİ KULLANANLAR SIKLAŞTI

Tekneleri ve deniz bisikletleriyle denize açılanlar, körfez turu atıp, sıcak havanın tadını çıkardı. Ailesiyle gezmeye gelen Ahmet Karcevher, "Hava sıcaklığı 20 dereceyi geçti. Hafta içi iznimi kullanıp, zamanımı ailemle beraber bu güzel havayı fırsata çevirip, gezerek değerlendiriyorum" dedi.

Kızına bisiklet sürmeyi öğreten Demir Koçan, "Hava çok güzel. Şubat ayında güneşli havayı değerlendirmek istedik. Eşimle kızımıza bisiklet kullanmayı öğretiyoruz" dedi.

Denize giren 67 yaşındaki emekli memur Hakan Arslan da "Marmaris'te kış ayında bahar havası yaşıyoruz. Sıcak havayı görünce arkadaşımla plaja indim. Kısa süreliğine yüzüp, keyif yaptım" dedi.

DOĞU'DA KAR YAĞIŞI VAR

Doğu Anadolu'da birçok ilde kar yağışı etkisini sürdürüyor. Meteoroloji kar yağışının birkaç gün daha etkili olacağını belirtiyor. Özellik Van bölgesinde çığ uyarısı yapılıyor.


HAKKARİ'DE KAR 6 METREYİ GEÇTİ

Hakkari'nin Yüksekova ilçesindenden gelen son dakika haberinde yoğun yağışlar neticesinde 6 metreyi aşan kar kalınlığında yapılan çalışma sonucu açılan yolların adeta tünelleri andırdığı görüldü.

KEPÇELERDEN DAHA YÜKSEKTE

Yüksekova ilçe merkezine 40 kilometre uzaklıktaki Onbaşılar köyü yolunda yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kar kalınlığı kepçe boyunu geçti. Yolun kapalı olması üzerine son dakika kararıyla Hakkari İl Özel İdaresi ekipleri çalışma başlattı.