Dogecoin nedir? Dogecoin kaç TL ve neden yükseliyor?

Dogecoin nedir, nasıl alınır sorusunun yanıtı, dünyaca ünlü iş insanı Elon Musk'ın paylaşımlarının ardından vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Elon Musk'ın Twitter'dan yaptığı paylaşım sonrasında Dogecoin yükselişe geçti. Peki, Dogecoin nedir? Dogecoin kaç TL ve neden yükseliyor?

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2021 15:35
Değiştirme Tarihi: 04.02.2021 15:35
Dogecoin nedir? Dogecoin kaç TL ve neden yükseliyor?

Son dönemlerin popüler kripto para birimleri arasında yer alan Dogecoin'in ne olduğu birçok kişi tarafından merak edilmeye başladı. Yatırımcıların dikkatini çeken Dogecoin hakkında bilgi edinmek isteyen vatandaşlar, 'Dogecoin nedir, nasıl alınır?' Sorusuna yanıt arıyor. Peki, Dogecoin nedir? Dogecoin kaç TL ve neden yükseliyor?

DOGECOİN NEDİR?

Dogecoin (sembolü Ɖ ve D, kısaltma: DOGE) logosunda bir internet fenomeni olan Doge'un esinlendiği Shiba Inu cinsli bir köpek olan, Litecoin tabanlı bir elektronik para birimidir. 8 Aralık 2013 tarihinde başlatılmıştır.

DOGECOIN NASIL ALINIR?

Dogecoin alabilmek için Paribu ya da Koinim gibi yerli kripto para borsalarında yer almanız gerekmektedir. Bu parayı kullananların çoğu Paribu üzerinden işlem yapmaktadır. Öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı kimlik bilgileriniz ile onayladıktan sonra yatırım işlemlerine giriş yapabilirsiniz.

Hesabınıza EFT, Havale ya da Papara sayesinde para yatırabilirsiniz. Hesabınızdaki paranız ile de Dogecoin alabilirsiniz. Paribu hesabınıza para yatırırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bunlar; Havale, EFT ya da papara üzerinden sadece kendi bireysel hesabınıza para yatırmalısınız. Ayrıca kendi adınıza açmış olduğunu bireysel, vadesiz ve Türk Lirası olan hesaplardan gönderim sağlamalısınız. Zaten Paribu üzerinde bir başka kişiye ait hesaplardan gönderim yapılmasına izin verilmemektedir.

ATM üzerinden yapacağınız gönderimlerde ise gönderici bilgilerini teyit etmek mümkün olmadığı için kabul gönderiminiz gerçekleştirilemez.

Gönderdiğiniz miktar anında Paribu üzerindeki hesabınıza yansıyacaktır.

İşleminiz sonrasında size gönderilen kodu açıklama alanına yazmanız önemlidir.

Mutlaka bir açıklama belirtmelisiniz. Yoksa gerçekleştirilen transferlerin işlem ücreti gönderdiğiniz paradan düşülerek size iade edilir.

DOGECOİN KAÇ TL?

1 DOGECOİN 0,3568 TL

Hacim: 3.304.272.485
Alış/Satış: 0,3535 / 0,3560
Gün Aralığı: 0,2010 - 0,4200