Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dizide Canlandırdığım 'Mehmet' Karakterini Sevmiyorum

Dizide Canlandırdığım 'Mehmet' Karakterini Sevmiyorum

Melih Selçuk, çocukluğunda setlere merak duysa da oyunculuk hayali hiç kurmadığını ancak gelecekte yönetmen koltuğuna oturmak istediğini söylüyor.

13.08.2012 14:57

'Adını Feriha Koydum' dizisinde rol alan Melih Selçuk, çocukluğunda setlere merak duysa da oyunculuk hayali hiç kurmadığını ancak gelecekte yönetmen koltuğuna oturmak istediğini söylüyor.Boğaziçi Üniversitesi mezunu Melih Selçuk, 'Adını Feriha Koydum' dizisindeki oyunculuğuyla beğeni topluyor. Film setlerini merak ettiği için okul koridorlarında asılı duran bir ilana başvurup 'Süt' filminde başrol oynayan Selçuk, oyunculuk serüveni ve gelecek planları hakkında ALL dergisinden Ece Bildiren'e konuştu.Mardin'de doğup büyüdüm. Boğaziçi Üniversitesi işletme fakültesini kazanınca 19 yaşında İstanbul'a geldim.

Haber ile ilgili metin girin!.Filmlere ilgim çocukluğuma dayanıyor. Her hafta TRT'deki pazar gecesi filmlerini hiç kaçırmadan izliyordum. Kovboy filmlerine hayranlık duyuyordum ve yaratım süreçlerini çok merak ediyordum.Asla oyuncu olmayı hayal etmedim.'SÜT' ŞANSIBir gün Boğaziçi Üniversitesi'nin koridorundaki panoda, üzerinde 'Film için oyuncu arıyoruz' yazan bir ilan gördüm. Sadece film setlerini ve oyuncuların çalışma sistemlerini çok merak ettiğim için ilanda verilen adrese gittim.Orada 'Süt' filminin yönetmeni Semih Kaplanoğlu ile tanıştık. Meğer profesyonel olmayan bir başrol oyuncusu arıyormuş. Ben seçildim ve filmde de oynadım ama açıkçası Venedik Film Festivali'nde yarışmaya hak kazandığımızı öğrenene kadar işin ciddiyetinin farkında değildim.Bu filmin ardından 'Kasaba' dizisinde sonra da 'Adını Feriha Koydum'da rol aldım.Dizideki rol arkadaşım Hazal Kaya'yla ilk karşılaşmamızda birbirimizi çok sevdik. Çok yakın arkadaşız. Haber ile ilgili metin girin!.YENİ FİLM YAKINDADizide canlandırdığım 'Mehmet' karakterini çok sevmesem de hava itibariyle o tipe oturduğumu düşünüyorum.Oyunculukla ilgili hiçbir eğitimim yok. Oyuncu değilim. Sadece iyi bir gözlemciyim. İnsanların davranışlarını, olaylara verdikleri tepkileri çocukluğumdan beri gözlemlerim, altında yatan sebepleri irdelerim. Oyunculuğum gözle yaparken topladıklarımdan besleniyor.Son olarak sonbaharda vizyonda olması hedeflenen, yönetmenliğini Emre Yalgın'ın yaptığı 'Hadi Baba Gene Yap' isimli filmde rol aldım.Konya'da geçen filmde askere gitmek istemeyen bir genci canlandırıyorum. Babam rolünde ünlü aktör Mustafa Avkıran var.Esas hayalim bir gün yönetmen koltuğunda oturmak. Haber ile ilgili metin girin!.İSTANBUL AŞIĞIYIMİstanbul'a aşığım. Sadece denizi için bile burada yaşanır.Ağabeyimle Fulya'da oturuyoruz.Çoğunlukla evde kitap okuyorum ya da film seyrediyorum.Bazı akşamlar Babylon ya da Hayal Kahvesi'nde canlı müzik dinlemeye gidiyorum.Özellikle rock, etnik ve Balkan müziklerini seviyorum.YAKIŞIKLI DEĞİLİMYakışıklı dediğiniz adam belli bir kalıpta değildir. Kendimi yakışıklı bulmuyorum ama kadınların bakışlarından beğenildiğimi hissediyorum.Alışveriş için özellikle Zara, Pull and Bear ve Koton'u tercih ediyorum.Alışverişte çok zaman harcamayı sevmiyorum. Mağazadan bir an önce işimi bitirip çıkmak isterim. Genelde ihtiyacım oldukça sade ve düz renk şeyler alırım.Sabah
Yorumlar | 0
üye profil