Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dizi Çekerek Boşuna Zaman Kaybetmişim!

Dizi Çekerek Boşuna Zaman Kaybetmişim!

Ünlü dizi yönetmeni Kudret Sabancı: "15 yıldır bu filmi çekmek istiyordum. Keşke dizilerle boşa vakit kaybetmeyip film çekseydim."

11.08.2012 11:30

Suat Yalaz'ın yarattığı çizgi roman kahramanı Karaoğlan'dan uyarlanan 'Karaoğlan' filminin çekimleri, Kemerburgaz'da 20 hektarlık arazinin üzerine kurulmuş sette yapılıyor. Daha önce 'Zerda', 'Aliye', 'Binbir Gece' gibi dizileri yöneten Kudret Sabancı'nın imzasını taşıyan filmde 'KaraoğlanVolkan Keskin, 'Bayırgülü'nü ise Müge Boz oynuyor.YAPILMAMIŞ ŞEYLER15 yıldır bu filmi çekmek istediğini belirten Sabancı, projesiyle ilgili şunları söyledi:-Yönetmenlik kariyerimin en pahalı işini çekiyorum. Keşke bugüne kadar dizilerle boşa zaman kaybetmeyip film çekseydim.-'Karaoğlan' çok sıcak, çok samimi, yolda görseniz şaşırmayacağınız bir karakter. Suat Yalaz çok güzel bir karakter yaratmış.-'Karaoğlan'ı canlandıran Volkan'ı 7-8 senedir tanıyorum. Sanki Suat Yalaz; Karaoğlan'ı, Volkan'a bakarak çizmiş. Volkan'ın popüler bir oyuncu olmaması da bu rol için avantaj.-Yapılmamış şeyler deneyeceğiz. Mesela üç tane 10 bin kişilik ordu, birbirine girecek. Figürasyon dahil bütün oyunculara binicilik eğitimi aldırdık. Bilgisayar desteğini çok kullanacağız. Yeni bir Karaoğlan öyküsü anlatacağız.

Karaoğlan Film Seti Foto Galerisi İçin Tıklayın   Haber ile ilgili metin girin!.ÇEKİMLERDEN NOTLAR-10 milyon liralık bütçesiyle dikkat çeken filmin çekimlerinde 80 at, 20 bin metre kumaş ve 65 kamyon hazır beton kullanıldı. Yaklaşık 2 bin kostüm tasarlandı. Filmin görsel efektlerini ise 50 kişilik bir ekip yapacak.-Volkan Keskin 'Karaoğlan' rolü için iki ay dövüş ve at binme dersleri aldı.-Filmin kötü karakteri Camoko'yu 'Survivor'da yarışan Hasan Yalnızoğlu canlandırıyor. 2002'de de aynı rolü oynadığını açıklayan Yalnızoğlu şöyle konuşuyor: "Karaoğlan'ı oyna' deseler kabul etmezdim. 'Camoko' içimde ukte kalan bir karakterdi. 10 sene sonra tekrar nasip oldu. Kırbacımla bütünleştim, adeta kolumun bir parçası oldu."Kaynak: Sabah
Yorumlar | 0
üye profil