Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Diyarbakır'dan bir acı haber daha

Dün Lice'de 3 askerin şehit olmasının ardından bir acı haber daha geldi. Diyarbakır‘ın Lice ve Hani kırsalında dün çıkan çatışmalarda yaralanan askerlerden birinin daha şehit olduğu bildirildi. Lice'deki dün ve bugün yaşanan çatışmalarda şehit sayısı 4'e yükseldi.

19.08.2015 08:10

Genelkurmay Başkanlığından teröristlerce ulaşıma kapatılan Diyarbakır-Bingöl yolunun açılması amacıyla, Jandarma Özel Harekat Timlerince yürütülen operasyonda yaralanan Jandarma Teğmen Ubeyd Turan'ın tedavi gördüğü hastanede şehit olduğu bildirildi.

Lice'de dün gündüz yaşanan çatışmada uzman çavuş Muhammet Tufan şehit olmuştu. Akşam saatlerinde bir acı haber daha geldi. Jandarma Astsubay Metin Aydemir ile Uzman Onbaşı Latif Adıgüzel teröristlerin açtığı ateşle şehit oldu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın 2 şehitle ilgili açıklamasında teröristlerin canlı kalkanların arasına sızdığı belirtildi.

Diyarbakır’ın Lice ve Hani ilçeleri kırsalında dün gündüz çıkan çatışmada yaralanan Teğmen Hubeyt Turan, tedavi gördüğü Diyarbakır Asker Hastanesi’nde şehit oldu.Bölgede dün çıkan çatışmalarda şehit sayısı 4’e yükselirken, yaralanan 2 askerin tedavisi de Diyarbakır Asker Hastanesi’nde sürüyor.

 

Haber ile ilgili metin girin!.

Genel Kurmay'dan açıklama 

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, dün bölücü terör örgütü mensuplarınca ulaşıma kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma açmak ve teröristleri gizlenmiş oldukları bölgede etkisiz hale getirmek maksadıyla Jandarma Özel Harekat Timlerince operasyon gerçekleştirildiği belirtildi.

Operasyonda yaralanan ve hastanede tedavileri devam eden 3 askerden Jandarma Teğmen Ubeyd Turan'ın, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur olaylarda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır diliyoruz."

Ajanslar

Yorumlar | 0
üye profil