Diyarbakır'daki saldırı anı MOBESE'de!

Yayınlanma Tarihi: 28.11.2015 16:00
Değiştirme Tarihi: 28.11.2015 16:05

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldüğü ve 1 polisin şehit olduğu saldırı öncesinde yaşananlar Mobese kameralarına saniye saniye yansıdı.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldüğü ve 1 polisin şehit olduğu saldırı öncesinde yaşananlar Mobese kameralarına saniye saniye yansıdı.Görüntüler incelenince bugün Diyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle sonuçlanan olaylar zincirindeki karanlık halkalar da aydınlandı

Görüntülerde saldırıyı gerçekleştirenler ve güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma yer alıyor.

Bu görüntülerin ortaya çıkmasından sonra bu sabah Diyarbakır'da Baro Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesiyle sonuçlanan olaylar zincirinde karanlık noktalar da aydınlanmış oldu. Bugünkü çatışmalar aslında bir gün önce PKK'lıların gizlendiği bir eve yapılan baskınla başladı. Baskında üç polis memuru yaralanırken teröristlerden bir tanesi kaçmayı başardı.

Arama çalışmaları sürerken kaçan terörist bu sabah Sur ilçesinde bir aracın içinde görüldü. Diyarbakır Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler aracı çevirdi. Bu sırada aracın içindekiler ateş açarak bir polis memurunu şehit etti, bir polis memurunu da ağır yaraladı. Saldırgan teröristler araçtan hızla inerek Sur ilçesinde çarşının içine doğru ara sokaklara kaçtılar.

Kaçan teröristler bu sırada basın açıklaması yapan Baro Başkanı Tahir Elçi, gazeteciler ve çevrede güvenlik önlemleri almış polislerle karşılaştılar. Teröristler burada da polislere ateş açtı. Silah sesleri yükselirken çevrede yuvalanmış diğer teröristler de polislere ateş açtı. Hatta Tahir Elçi'yi hastaneye götürmek üzere sokağa yönelen zırhlı araca da roket atıldı.

Görgü tanığı: Tahir Elçi vurulduktan sonra silahını çıkardı ama kullanamadı

Görgü tanığı, bu sırada silah sıkan iki kişinin geldiği yönün tersinden de uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını söyledi. Elçi'nin de bu yönden gelen kurşunla, ensesinden vurulduğunu belirtti.