Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Diyarbakır'da kepenkler kapandı

Diyarbakır'da kepenkler kapandı

Diyarbakır'da Silvan ve Lice ilçelerinde meydana gelen olayları protesto Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) çağrısı üzerine kentte kepenk kapatma eylemi yapıldı. Eczane ve fırınlar dışındaki işyerlerinin büyük bölümünün açılmadığı kentte, belediye otobüsleri de çalışmadı.

26.08.2015 14:15

DBP Diyarbakır il başkanlığı dün kepenk ve kontak kapatma eylemiyle hayatı durdurma çağrısı yaptı. Bugün Diyarbakır’ın merkez Sur, Kayapınar, Yenişehir ve Bağlar ilçelerindeki kepenk kapatma çağrısına uyan esnaf işyerlerini açmadı. Belediye toplu taşıma otobüsleri de seferlere çıkarılmayarak, parklara çekildi.  

Haber ile ilgili metin girin!.

Esnaflar işyerlerinin önünde oturarak gelişmeleri takip etti... 

Sur İlçesi’ndeki Balıkçılarbaşı, Melikahmet ve Mardinkapı semtinde trafiğe çıkan araç sayısının oldukça düşük olduğu gözlendi.Kentin ticaretinin merkezi sayılan Yenişehir İlçesi’nin Ofis Semti’ndeki cadde ve sokaklarına da sessizlik dikkati çekti. Belediye otobüslerinin çalışmadığı kentte işe gitmek durumunda olanlar güçlükle karşılaştı. Ulaşım özel araç, taksi ve minibüslerle sağlandı. 

Polis kentte çıkabilecek olaylara karşı geniş güvenlik önlemi alırken, ekipler panzerlerle kent içinde devriye görevi yaptı. 

Bu arada, kentteki bazı Mobese kameraları da bakımdan geçirildi. Olayların yoğun yaşandığı Bağlar İlçesi’nin yanı sıra Kayapınar İlçesi’nin Diclekent Bulvarı kavşaklarda bulunan Mobese kameraları teknik personeller tarafından vinçler kullanılarak bakımdan geçirildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 0
üye profil