Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Diyarbakır'daki annelerden kritik karar

Diyarbakır'daki annelerden kritik karar

Diyarbakır'da oturma eylemi yapan aileler, Lice'de meydana gelen olaylar nedeniyle eylemlerine ara verdi. Aileler açlık grevine başlayacak.

08.06.2014 15:25

Çocukları terör örgütünce kaçırılan aileler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önündeki orta refüjde düzenledikleri oturma eylemine Lice ilçesinde izinsiz gösteriler sırasında çıkan olaylar nedeniyle bir gün ara verdiklerini bildirdi.

2 günlük açlık greviKentteki bir otelde kalan aileler, oturma eylemi yaptıkları yerde yarından itibaren 2 günlük açlık grevine başlayacaklarını kaydetti.Van'dan gelen ve 16 yaşındaki oğlu Efekan Toklar için oturma eylemine katılan Süreyya Toklar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 aydır kayıp olan oğlunun bulunması için eyleme katıldığını belirterek, bugün eylemlerine ara verdiklerini söyledi. "Çocuklarımızı geri vermezlerse..."Ailelerle bir araya gelerek açlık grevine başlama kararı aldıklarını dile getiren Toklar, "Hepimizin ortak kararıyla yarın açlık grevine başlayacağız. Açlık grevimiz 2 gün sürecek. Eğer taleplerimiz yerine getirilmezse, çocuklarımızı bize geri vermezlerse, ölüm orucuna başlayacağız" diye konuştu. "Kimse bizim üzerimizden siyaset yapmasın"Hiçbir siyasi partiye mensup olmadıklarını, kendileri üzerinden siyaset yapılmasını istemediklerini anlatan Toklar, şöyle dedi:"Yetkililere sesleniyoruz evlatlarımızı bize geri versinler. Kimin elinden ne geliyorsa onu yapsın. Biz siyasetten anlamıyoruz, bizim işimiz siyaset değil ve hiçbir siyasi partiye mensup değiliz. Kimse bizim üzerimizden siyaset yapmasın. Tüm yetkililere sesleniyorum, bir çözüm üretin. Biz sadece evlatlarımızı istiyoruz."
Yorumlar | 0
üye profil