Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Diyarbakır Lice'deki çatışmada şehit...

Diyarbakır Lice'deki çatışmada şehit...

Diyarbakır Lice'den üzücü bir son dakika haberi geldi.Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nin PKK'lılar ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı, 4 asker yaralandı. Yaralı askerlerden biri kurtarılamayarak şehit oldu. Bölgeden gelen son dakika haberlerini anında aktaracağız.

18.08.2015 16:51

Genelkurmay Başkanlığı'nan açıklaması şöyle:

17 Ağustos 2015 tarihinde saat 20.00’da Bölücü Terör Örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek ve teröristlerce ulaşıma kapatılan Diyarbakır-Bingöl karayolunu ulaşıma kesen teröristleri, tespit edilen gizlenmiş oldukları bölgede etkisiz hale getirmek  maksadıyla,  Jandarma Özel Harekât Timlerince operasyon başlatılmıştır.

18 Ağustos 2015 tarihinde saat 12.15’te Bölücü Terör Örgütü mensuplarıyla çatışma çıkmış, çıkan çatışmada dört Kahraman personelimiz yaralanmış, yaralılar derhal helikopterle hastaneye sevk edilmiştir. Tedavileri süren yaralılarımızdan durumu ağır olan bir personelimiz hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Bölgeye taarruz helikopter kolu, insanlı keşif uçağı,  karadan ve havadan takviye birlikler sevk edilmiş olup  teröristlerin etkisiz hale getirilmesi maksadıyla karadan ve havadan operasyonlara devam edilmektedir.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu menfur ve alçakça gerçekleştirilen saldırıda hayatını kaybeden Kahraman Şehidimize Allah’tan rahmet, değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan Kahraman Personelimize  acil şifalar temenni ediyoruz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yorumlar | 0
üye profil