Diyarbakır'dan güzel haber! Risk haritası yeşile döndü

Diyarbakır'da yeni hasta ve vaka sayıları düştü. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki risk haritası, kırmızıdan yeşile döndü. 

Yayınlanma Tarihi: 21.01.2021 11:11
Değiştirme Tarihi: 21.01.2021 11:11
Diyarbakır'dan güzel haber! Risk haritası yeşile döndü

Koronavirüs kısıtlamaları, Diyarbakır'da olumlu sonuç vermeye devam ediyor. Dicle Üniversitesi Hastanesi'nde kısıtlamalar öncesi yüzde 85 olan yoğun bakım servislerinin doluluk oranı, yüzde 30'a geriledi. Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki vaka sayılarında ise yüzde 40 düşüş oldu. İl genelinde de kısıtlamalar öncesi 800 ile 1000 arasında olan vaka sayısı da 100'e kadar geriledi. Bu durum, HES uygulamasındaki risk haritasına da yansıdı. Kent genelindeki risk haritası, kırmızıdan yeşile döndü.

"ÖNLEMLERE DEVAM"

Konuyla ilgili Diyarbakırlılar da yeşile dönen risk haritası nedeniyle kimsenin rehavete kapılmaması gerektiğini söyledi. Mustafa Yılmaz, tedbirler nedeniyle kahvehanesinin kapalı olduğunu belirterek, “Hastalığı yeniden yükseltmeyelim. Beklentim; rehavete kapılmasınlar, maskesiz de dolaşmasınlar. Bir an önce hastalık bitsin de kahvehanemize dönelim. Ben tek değil, nice bizim gibi insanlar var. Herkes dikkat etmeli. Kendini düşünmeyen karşısındakini düşünmeli. Bizim beklentimiz bir an önce hayatın normale dönmesi ve biz bunun için çaba sarf ediyoruz. İnsanların hepsinden de bu çabaları bekliyorum. İnşallah böyle düşünürler de hastalığı el birliğiyle atlatıp, işimize gücümüze bakarız" dedi.

(DHA)