Diyarbakır'da yasağa uymayan bir kişi, 18 vatandaşa koronavirüs bulaştırdı

Diyarbakır'da yaşanan olay yok artık dedirtti. Koronavirüs nedeniyle Ramazan Bayramı'nı herkes evde geçirmek zorunda kaldı fakat bazı kişiler bu kurala uymadı. Yasağa uymayan ve bayramlaşmaya akrabalarının yanına giden bir kişi 18 kişiye virüs bulaştırdı.

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2020 19:17
Değiştirme Tarihi: 28.05.2020 19:17
Diyarbakır'da yasağa uymayan bir kişi, 18 vatandaşa koronavirüs bulaştırdı

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesine bağlı Aydınlar Mahallesi'nde, Ramazan Bayramı nedeniyle yasağa uymayan ve akrabalarıyla bayramlaşmaya giden koronavirüs hastası vatandaş, 18 kişi hastalık bulaştırdı. Covid-19 hastasının bayramlaşmaya gittiği akşam bir kişide yüksek ateş ve öksürük şikayetlerinin olması üzerine hastaneye giden vatandaşta koronavirüs çıktığı tespit edildi.

TEMAS ETTİĞİ HERKESE TEST YAPILDI

Koronavirüs hastası bir kişiyle bayramlaştıktan sonra akşamında yüksek ateş ve öksürüğe yakalanan bir kişi, şikayetleri nedeniyle Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Yapılan testler sonucunda Covid-19 teşhisi konulan hastanın temas ettiği herkese test yapıldı ve ihmalkarlık gözler önüne serildi. Temas ettiği kişilere de koronavirüs teşhisinin konulmasının ardından toplamda 18 kişiye virüs teşhisi kondu.