Diyarbakır'da vahşet! 6 yaşındaki Evin Teker boğularak öldürüldü

Diyarbakır'da korkunç olay... Anne ve babası tarafından dedesine emanet edilen 6  yaşındaki Evin Teker, evlerinin bahçesindeki duvarın dibinde ölü bulundu. Evin Teker'e yapılan ön otopsiye göre küçük kızın boynunda ip izine rastlanıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 11.07.2020 11:08
Değiştirme Tarihi: 11.07.2020 11:08
Diyarbakır'da vahşet! 6 yaşındaki Evin Teker boğularak öldürüldü

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde dün akşam saatlerinde korkunç bir vahşet yaşandı. Bismil'in Tekel Mahallesi'nde yaşayan Teker ailesi, 6 yaşındaki kızlarını dede İsmet Teker'e bırakarak sabah erken saatlerde köylerde buğday toplamak için evden çıktı. 

Evin Teker, bahçede oynamaya başladı, dede İsmet Teker de o sırada evde uykuya daldı. İddiaya göre uykudan uyanan dede, 6 yaşındaki torunu Evin'i bahçe duvarı dibinde hareketsiz yatar halde buldu. 

6 yaşındaki minik Evin, aile yakınlarının yardımıyla Bismil Devlet Hastanesine kaldırıldı ancak yapılan tüm müdahaleler yetersiz kaldı. Kurtarılamayan Evin hayatını kaybetti. 

Aile yakınları hastanede çocuğun sara hastası olduğunu, nöbet geçirdiğini ve o sırada yanında kimsenin olmadığını, bu nedenle de nefessiz kalarak öldüğü söyledi.

Bismil Devlet Hastanesi'nin acil doktorları ise, yaptıkları ilk incelemede çocuğun boynunda ip izi olduğunu ve Evin'in boğularak öldürüldüğünü emniyet güçlerine bildirdi.

Bu gelişme üzerine dede İsmet Teker savcılığa ifade verdi.

Dede İsmet Teker verdiği ifadede, 'Evin balkonunda otuturken uykuya daldım. Bir süre sonra uyandım. Uyandığımda etrafta Evin'i göremedim. Bulamayınca da onu aramaya başladım. Evin'i duvar dibinde oturur halde gördüm. Kafası duvara dayalıydı. Uyuduğunu düşündüm, uyandırmak için seslendim. Sonra da yokladım ve o sırada cansız bedeni yere yığıldı.'

6 yaşındaki Evin Teker'in bedeni otopsi yapılmak üzere Diyarbakır Adli Tıp Kurumuna sevk edilirken olaya ilgili savcılık soruşturma başlattı.

Kaynak: İHA