Diyarbakır'da şoke eden olay: Pantolonunu indiren adam küfürler yağdırmaya başladı

Diyarbakır'da 12 şubat günü 65 yaş üstü kişilere koronavirüs aşısı yapıldığı sırada Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen bir kişi, sağlık çalışanlarından pansuman malzemesi istedi. Ardından pansuman odasına giren bu kişi, pantolonunu indirdi ve ilgi gösterilmediğini iddia ederek küfür etmeye başladı. O anlar, sağlık merkezinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı. Olay anında küfürlere maruz kalan 31 yaşındaki hemşire, 'pantolonu inik şekildeydi. Ağır hakaretler ve küfür etti' dedi.

Yayınlanma Tarihi: 18.02.2021 11:19
Değiştirme Tarihi: 18.02.2021 11:19
Diyarbakır'da şoke eden olay: Pantolonunu indiren adam küfürler yağdırmaya başladı

Yaşadığı korkuyu DHA'ya anlatan hemşire Sermin Yokuş, 13 yıldır görevli olduğunu belirtti ve şunları ekledi: 

"Sistem o gün Türkiye geneli yoğunluk nedeniyle ağır işliyordu. Zaten kamera görüntülerinde de var. Kişinin kendisi pansuman için girdiğini iddia etti. Bağrışmalar geliyordu. Biz aşı uygulaması yaparken, en son bizim aşılama yaptığımız odaya girdi. Pantolonu inik bir şekildeydi. Orada ağır hakaretler, küfürler etmeye başladı. 'Pansuman yaptırmak istiyorum' dedi. Hastalar da biz de koridora çıktık. Sonra 'Bana pansuman yapılmadı, pansuman malzemesi verin' diye bağırmaya başladı. Ağır küfürler etti. Daha sonra yüz yüze bir temasımız oldu. Bu defa bana ve aileme küfretmeye başladı. İçerideki hastalar korkup kaçtı. Tekrardan küfretmeye başladı. Bana hakaretler, küfürler etmeye başladıktan sonra ben de bağırmaya başladım. Arkadaşlarım beni arka tarafa aldı. Ondan sonra kendisi tekrardan bizim acil odamıza gelip, malzemeleri yere attı"

Haber ile ilgili metin girin!.

'ŞİKAYETÇİ OLDUM'

Küfür ve hakaretlerine maruz kaldığı kişinin, yaklaşık 8 dakika merkezde kaldığını ve daha sonra uzaklaştığını aktaran Yokuş, "Kişinin kimlik bilgisi yok. Hiçbir şey yok. Kendisinde olmadığı belliydi çünkü hem sallanıyordu hem de sarf ettiği küfürlerden dolayı kendisinde olmadığı belliydi. Polis çağırdık. Bir ekip geldi. Bizden eşkal istedi. Etrafı tarayacaklarını söylediler. 'Şikayetçi olacak mısınız?' diye sordular. Şikayetçi olacağımı söyledim. Yoğunluk olduğu için o esnada polis ekipleri ile gidemedim. Öğlen arası gittim ama kişinin eşkali dışında bir şey olmadığı için bir sonuç elde edemedim" dedi. 

Haber ile ilgili metin girin!.

'BÖYLE ŞEYLERE ÇOK ÜZÜLÜYORUZ'

Normal şartlarda bu durumlarla çok karşılaştıklarını anımsatan Yokuş, şunları söyledi:

"İlk defa böyle ağırıyla karşılaştım. İnsanlarımız o kadar hoşgörüsüz ve duygusuzlaşmaya başladılar ki hoşgörülü olmak bu kadar zor değil. Bizim yaptığımız görev ne parayla ne de pulla yapılacak bir meslek değil. Vicdanımızla hareket ediyoruz. İnsanlara yardımcı olmaya çalışıyoruz ama karşılığında o kadar seviyesiz şeyler görüyoruz ki. Bizi ailelerinden bir abla ya da kardeş olarak görmek varken neden bu şekilde bir tepkiyle karşılaşıyoruz, gerçekten anlam veremiyorum. Biz o şekilde davranmıyoruz hiçbir hastamıza. Hep vicdanımızla hareket ederek yardımcı olmaya çalışıyoruz ama karşılığında böyle şeyleri görünce de çok çok üzülüyoruz. Bir tek o olay değil son da olmayacak."

Kaynak: DHA