Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

Diyarbakır'da polis aracına saldırı! 4 polis şehit oldu

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör olaylarının ardından molozların taşındığı bölgede nöbet tutan çevik kuvvet polislerine ait araca bombalı saldırı düzenlendi.

16.01.2017 17:20

Diyarbakır Merkez Sur ilçesinden taşınan hafriyatın döküldüğü Dicle Üniversitesi Veteriner Fakültesi karşısındaki boş alanın yanında bulunan mezarlık duvarının altına teröristlerce bırakılan patlayıcı, devriye gezen zırhlı polis aracının geçişi sırasında saat 16.30'da patlatıldı.

Kent merkezinden de duyulan patlamadan sonra gökyüzüne dumanlar yükselirken, bölgeye çok sayıda ambulans sevk edildi. Olay yerine ulaşan sağlık ekiplerinin verdiği ilk bilgilere göre, patlamada 4 polis memuru şehit oldu, 2 polis memuru yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesine kaldırıldı. Şiddetli patlama sonucu panik yaşandı, üniversitede bazı binaların camları kırıldı.

Araçta sıkışan polisler oldu
Bölgeye çok sayıda ambulans ile birlikte polis ekipleri, UMKE ve itfaiye ekipleri gönderildi. Saldırıya uğrayan zırhlı araçta sıkışan polisler AFAD ve itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı. 

Şehitlerin isimleri belli oldu
Hain saldırıda şehit olan polis memurlarının kimlikleri tespit edildi. Saldırıda şehit olan polis memurlarının Mahmut Ava, Şenali Ocak, Ali Sevim ve Kadir Miraç Özcan olduğu belirtildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yorumlar | 1
üye profil
Mustafa ARIKCAN 2 yıl önce
Hain köpekler elbet birgün bunların hesabı sorulacak