Diyarbakır'da akılalmaz olay: Koronavirüs hastası, tartıştığı komşusunun çocuğuna tükürdü

Son dakika haberine göre, Diyarbakır Bağlar'da dün akılalmaz bir olay yaşandı. Koronavirüse yakalanan kişi, karantinada olması gerekirken, tartıştığı komşusunun çocuğunun yüzüne tükürdü. Karantina kurallarını ihlal eden A.Ç., polis ekipleri tarafından filyasyon ekiplerine teslim edilirken, 3 bin 150 lira da ceza uygulandı.

Yayınlanma Tarihi: 25.10.2020 11:47
Değiştirme Tarihi: 25.10.2020 11:47
Diyarbakır'da akılalmaz olay: Koronavirüs hastası, tartıştığı komşusunun çocuğuna tükürdü

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesindeki Kaynartepe Mahallesi'nde aynı binada yaşayan A.Ç. ile komşusu M.U arasında tartışma çıktı. Bu sırada A.Ç., komşusunun 9 yaşındaki çocuğu E.U.'nun yüzüne tükürdü. Tartışmayı duyan diğer apartman sakinleri de polise haber verdi. 

Polis ekipleri, şahısların ifadesini alıp kimlik sorgusu yaptı. İşte şoke eden gerçek burada ortaya çıktı. 

Ekipler, yaptıkları kimlik sorgusunda A.Ç.'nin koronavirüslü olduğu ve karantinada olması gerektiğini tespit etti. Bunun üzerine polisler, filyasyon ekiplerine bilgi verdi. Koruyucu kıyafetle olayın yaşandığı apartmana gelen filyasyon ekipleri A.Ç.'yi karantinaya almak için yurda götürdü, kız çocuğu E.U.'yu ise dezenfekte etti. 

Öte yandan A.Ç. hakkında adli işlem başlatılırken, karantinayı ihlal etmekten 3 bin 150 TL idari para cezası da uygulandı. 

Kaynak: DHA