Diyarbakır'da akılalmaz olay: Genç kız, giydiği kıyafet nedeniyle saldırıya uğradı iddiası

Diyarbakır'da marketten eve dönen 21 yaşındaki Kübra E., iddiaya göre kıyafeti nedeniyle bir şahıs tarafından saldırıya uğradı. Bileği çıkan ve dişi kırılan genç kız, korkudan eve gidemez durumda. Böyle insanların sokakta gezmemeleri gerektiğini söyleyen Kübra E., 'Korkuyorum, bugün eve nasıl gideceğim onu düşünüyorum' dedi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 01.06.2021 12:47
Değiştirme Tarihi: 01.06.2021 12:47

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde cumartesi günü kısıtlama saatlerinde evden çıkıp marketten ekmek almaya giden 21 yaşındaki Kübra E., giydiği kıyafet nedeniyle darp edildiğini öne sürdü. Bileği yerinden çıkan, dişi kırılan Kübra hayatının şokunu yaşadı. Saldırgan ise elini kolunu sallayarak oradan uzaklaştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

''Böyle insanlar sokakta gezmemeli, potansiyel katil bunlar”

Başından geçen olayı İhlas Haber Ajansı muhabirlerine anlatan Kübra E., bu tür insanların sokakta dolaşmaması gerektiğini ve bunların potansiyel katil olduklarını söyledi. Kübra E., "Ekmek almaya indim, dönüşte eve giderken sarıklı, sakallı, siyah gömlek ve şalvar giymiş bir adam ben telefonla ilgilenirken bana yumruk attı. Kulağım çınlıyorken kafamı kaldırdım adama baktım, ne olduğunu anlamaya çalışırken hayal mi gerçek mi çözemiyordum. Saçıma yapışınca kendime geldim, kendimi korumaya çalıştım, birileri kurtarır diye bekliyorum, kimse kurtarmadı. En son dayanamadım bağırdım alsanıza şu adamı diye öyle çektiler adamı. Adam hala gitmedi köşede bekliyordu, polisi arayın dedim kimse aramadı, ben kendim aramaya çalıştım elim titriyordu bulamıyordum nasıl arayacağımı. Bir şekilde polisi arayabildim adam kaçtı, ara sokağa girdi peşinden gittim elimde telefon ile onun görüntüsünü çekmeye çalışıyordum, bir anda sokakta kayboldu. Çevredekiler sonra gelip yardım ettiler su verdiler. Ambulans geldi beni hastaneye götürdü, hastanede darp raporu aldım sonra karakola giderek şikayette bulundum. Bu insanlar nasıl bu kadar rahat olabiliyorlar, biz sokakta rahat rahat yürüyemeyecek miyiz, daha önce başıma böyle bir şey geleceğini hiç düşünmemiştim ve aklımın ucundan geçmezdi. Nasıl bir insan bana vurup elini kolunu sallaya sallaya gezebiliyor. O gün eşofman giymiştim, ekmek almaya inmiştim ceket de giymiştim, iki dakikada başıma neler geldi. Böyle insanlar sokakta gezmemeleri potansiyel katil bunlar. Korkuyorum bugün eve nasıl gideceğim onu düşünüyorum" dedi.

Kaynak: İHA