Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
'Bu kentlerden derhal ayrılın'

"Bu kentlerden derhal ayrılın"

Dışişleri Bakanlığı Irak Kriz Masası Irak'ın bazı kentlerinde yaşayan Türklere çağrıda bulundu...

17.06.2014 14:20

Dışişleri Bakanlığı Irak Kriz Masasından yapılan açıklamada, “Musul, Kerkük, Selahattin, Diyala, Anbar, Bağdat ve Basra’da bulunan vatandaşlarımızın can güvenlikleri bakımından tedbirli davranmaları, mümkün olan en kısa sürede bu bölgelerden ayrılmaları kuvvetle tavsiye edilmektedir” denildi.

Kriz Masası’ndan yapılan açıklamada, Irak’ta güvenlik alanında yaşanan krizin devam etmekte olup bu ülkeye ilişkin güvenlik uyarılarının geçerliliğini koruduğu kaydedildi. Açıklama şöyle devam etti:

"Irak’ta, 11 Haziran tarihinden bu yana alıkonulan Musul Başkonsolosluğumuz personeli ve Musul’un Geyara ilçesinde tutulan 31 vatandaşımızın ülkemize en kısa sürede, sağ salim dönmeleri amacıyla gerekli tüm çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir. Bakanlığımızda faaliyetine devam eden ve ilgili diğer kurumlarımızın personelinin de hizmet verdiği Kriz Merkezi, Irak’taki durum ve bu ülkedeki vatandaşlarımız hakkında Bakanlığımıza iletilen tüm soru ve talepleri eldeki güncel bilgiler ışığında cevaplandırmaktadır. Konsolosluk Çağrı Merkezlerimize yapılan başvurular da eşzamanlı olarak Kriz Merkezi’ne yönlendirilmektedir."

Yorumlar | 0
üye profil