Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Acun Ilıcalı'ya teşekkür

Acun Ilıcalı, Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlar için kendi uçağını gönderdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Acun Ilıcalı'ya sosyal medya hesabından teşekkür etti. Bakan Çavuşoğlu; "Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti'ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi: 14.05.2020 09:43
Değiştirme Tarihi: 14.05.2020 09:45
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan Acun Ilıcalı'ya teşekkür

Bakan Çavuşoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan Türk vatandaşlarını tahliye eden uçağın, Dominik Cumhuriyeti'nden havalandığını duyurdu.

Çavuşoğlu açıklamasında şunları kaydetti:

"Karayipler bölgesinde farklı ülkelerde bulunan vatandaşlarımızı ve dost, kardeş komşu ülke vatandaşlarını tahliye eden uçağımız Dominik Cumhuriyeti'nden havalandı. Cayman Adaları ve Havana'da bulunan vatandaşlarımızı Dominik Cumhuriyeti'ne getirmek için kendi uçağını gönderen Acun Ilıcalı'ya çok teşekkür ediyoruz. Uçakta bulunan,154 vatandaşımız ile birlikte 1 Azerbaycan, 42 Macaristan, 28 Romanya ve 1 Tunus vatandaşlarını ülkemize getiriyoruz."

DHA