Disiplin Kurulu'ndan Meral Akşener'e  ''Kesin Çıkarma'' kararı

Disiplin Kurulu'ndan Meral Akşener'e ''Kesin Çıkarma'' kararı

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ ile bağlantısı olduğu iddaa edilen Meral Akşener, MHP disiplin kurulu kararınca partiden hraç edildi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ ile bağlantısı olduğu iddaa edilen Meral Akşener, MHP disiplin kurulu kararınca partiden ihraç edildi. Kamuoyuna açıklama yayınlayan MHP Disiplin Kurulu kararı ''Kesin Çıkarma'' olarak aldıklarını ifade etti.

Milliyetçi Hareket Partisi disiplin kurulu kararınca Meral Akşener partiden ihraç edildi. Akşener, son genel başkanlıklık seçimleri için adaylığını açıklamıştı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası hakkında çıkan iddaalarla gündeme gelen Meral Akşener, FETÖ ile bağlantısı öne sürülmüştü. MHP disiplin kurulu da bu bağlantıyla ilgili eldeki belgelerle yola çıkarak Meral Akşener'İn partideki kaderini disipilin kuruluna taşımıştı ve sonuç olarak ihraç kararı çıktı.

Akşener'in darbe başarılı olsaydı FETÖ tarafından başbakan yapılacağı iddaa edilmişti. Ayrıca daha önce kendisine ait ses video katıyları da bulunan Akşener'in başbakan olacağım demesi dikkat çekmiş ve iddaaları güçlendirmişti.

FETÖ'NÜN MHP KANADI MI?
FETÖ'nün siyasi partilere sızma soruşturması kapsamında operasyonlar düzenlenmeye başlanırken MHP'de de Meral Akşener en şüpheli isim olarak ön plana çıkıyordu.

Meral Akşener'e yakın bazı isimleri gözaltına alınmıştı. Bu isimler arasında en dikkat çekenleri Akşener'in en büyük destekçileri olarak tanınan Yeniçağ yazarları; Servet Avcı, Adnan İslamoğulları, Yavuz Selim Demirağ ve Kürşat Zorlu oldu.

Fetö ile durumu hala araştırılan Meral Akşener, iddaaları yalanlarken, parti disiplin kurulu Akşener'in gözünün yaşına bakmadı ve parti dışına attı. Meral Akşener'den henüz bir açıklama gelmezken, konuyla alakalı neler söyleyeceği merak konusu oldu.

MHP DİSİPLİN KURULU'NDAN AÇIKLAMA:
“Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılması istemiyle Merkez disiplin Kurulu’na sevk edilmiş bulunan Meral AKŞENER hakkında düzenlenen disiplin soruşturması dosyası münderecatı Merkez Disiplin Kurulunca müzakere edilmiş, müzakereler sonucunda yapılan gizli oylama ile, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul ili, Üsküdar İlçesi Teşkilatı üyesi Meral AKŞENER’in Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 78/4 – (c), (e), (g), (h) ve (i) maddeleri uyarınca parti üyeliğinden “KESİN ÇIKARMA” cezası ile cezalandırılmasına 08.09.2016 tarihinde OY BİRLİĞİ ile karar verilmiştir.

Ayrıca çağrı heyeti üyeleri Ayhan EREL, Ali SAĞIR ve Mehmet BİLGİÇ hakkındaki disiplin soruşturması da eksik evrak ikmali sonrasında ileriki bir tarihte sonuçlandırılacaktır. Kamuoyuna duyurulur.”

Görüntülenme : 368 Güncelleme Tarihi: 08/09/2016 16:59:04
Yayınlanma Tarihi: 08/09/2016 16:29:51

Haber Yorumları (0)

500

    Acunn.com'u Facebook'ta takip et.

    Acunn.com'un eğlenceli dünyasını yakından takip etmek için Facebook sayfamızı beğenin