Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci: Coronavirüs süreci hastalara yaklaşımımızı değiştirdi!

Coronavirüs hayatın tüm alanında yaklaşımlarımızı etkiliyor. Daha çok solunum yolu ile bulaştığı için diş tedavilerini de etkilediğini ifade eden Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci, hastalarla çok yakın bir temas halinde olan diş hekimlerinin kendilerini ve hastalarını korumak için özel önlemler almak zorunda olduklarının altını çiziyor. 

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2022 22:06
Değiştirme Tarihi: 13.01.2022 22:06
Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci: Coronavirüs süreci hastalara yaklaşımımızı değiştirdi!

Diş Hekimi Sinan Emre Şekerci özellikle hastaların kliniğe gelişlerinden önce ayrıntılı bir sorgulama yapılması gerektiğini belirtti ve hastaların yakın dönemde temas ettiği kişilerde de coronavirüs şüphesi olup olmadığının detaylı bir şekilde sorgulanması gerektiğini ekledi. Hastalar kliniğe geldikten sonra ise bekleme salonunda oldukça kısa süre bekletilmesi gerektiği ve diğer hastalarla teması olabildiğince azaltmak için gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyledi. Özellikle hasta ağzında işlem yaparken kullandığımız aletler çevreye çok sayıda aeresol yayıyor. Coronavirüs taşıyan bir hastada bu aeresoller çevreye yayılarak bulaşı artırma potansiyeli taşıyor. Bu yüzden hastanın ağzından dışarı çıktığı an aeresolleri yakalayan ve filtre eden özel sistemler kullanıyoruz. Aynı zamanda odanın havası düzenli olarak harici bir cihazla filtre ediliyor. Odanın havası gün içerisinde tam 120 kere filtre edilmiş oluyor. Bu sayede bulaş riskini olabildiğince azaltmış oluyoruz.

Coronavirüs döneminin bize öğrettiği şeylerden birisi de sadece coronavirüse karşı değil diğer bulaşıcı hastalıklara karşı da ekstra önlemler alınmasının bir zararı olmadığı. Bu alınan önlemleri kalıcı olması ve toplumsal bir bilincin yerleşmesi daha temiz ve sağlıklı bir toplum için çok büyük önem arz ediyor. W Clinics olarak hastaların sağlığına her şeyden daha fazla önem verdiklerini belirten Sinan Emre Şekerci bu amaçla alınan hiçbir önlemin gereksiz olmadığını ve bu amaçla yapılan hiçbir yatırımın karşılıksız kalmayacağını belirtti. 

İlgili Sayfalar: Playlist