İnsanlığın bittiği an!

IŞİD'in Ürdünlü pilotu diri diri yakması dünyada infial yarattı. Rakka'da ise çarpıcı görüntüler ortaya çıktı.Ürdünlü pilotun infazını Rakka'da böyle izlediler...

Yayınlanma Tarihi: 04.02.2015 19:52
Değiştirme Tarihi: 04.02.2015 19:52
İnsanlığın bittiği an!

IŞİD'in rehin aldığı Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin vahşi şekilde yakılarak infaz edilmesi bir kez daha dünyayı ayağa kaldırdı. Ürdün'de tepki çok büyük. Ürdünlüler 'intikam' isteğiyle sokağa döküldü. Suriye'nin Rakka şehrinde ise çok çarpıcı görüntüler vardı. Meydanlara kurulan perdelerle pilotun katledilişi halka izletildi. "Neşe içinde" katliamı izleyen Rakkalılar içinde bir görüntü oldukça dikkat çekiciydi. En fazla 6 yaşında görünen bir çocuk IŞİD lehinde sloganlar atarak pilotun yakılışını izliyordu.

Terör örgütü IŞİD'in, alıkoyduğu Ürdünlü pilot Muaz  el-Kesasibe'yi yakarak öldürmesi Batı Şeria'da da protesto edildi. Fetih Hareketi'nin çağrısıyla Ramallah'taki Ürdün Büyükelçiliği önünde  düzenlenen gösteriye katılan Filistinliler, Ürdün bayrakları ile Kesasibe'nin  fotoğraflarını taşıyarak, IŞİD'i kınadı. Kesasibe'nin "intikamının alınmasını"  isteyen göstericiler, "Terörizmin dini yoktur", "intikam, intikam"  sloganları  attı. 

İlgili Sayfalar: Playlist