Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
Dikkat! Tatilciler erken dönüyor

Dikkat! Tatilciler erken dönüyor

Ramazan Bayramı tatilini tamamlayıp erken dönüş kararı alan vatandaşlar Çanakkale kent merkezinde yoğunluğa yol açtı. İstanbul'da TEM otoyolunda da yoğunluk yaşandı.

26.06.2017 18:09

Alınan bilgiye göre, cuma günü mesai bitiminin ardından yola çıkan ve bayramtatillerini geçirmek üzere feribotla Gelibolu, Eceabat ve Kilitbahir iskelelerinden Çanakkale yönüne geçiş yapan binlerce vatandaş dönüş için erken davrandı.

Marmara Bölgesi ve Trakya'dan Ege ve iç bölgelere giden çok sayıda sürücü dönüş yolunda da feribot sırası için yaklaşık 3 kilometrelik kuyruğa takıldı. 

İstanbul'dan İzmir'e giden ve tatillerini erken bitirip eve dönme kararı alan Erhan Bayraktar, Çanakkale Boğazı'na bir an önce köprü yapılmasını beklediklerini söyledi. 

Bayram tatillerini Bursa'da geçiren Gülsüm Adıgüzel ise gidiş yolunda da benzer bir trafikle karşılaştıklarını, dönüşte daha çok beklememek için ikinci gün dönmeye karar verdiklerini anlattı.

Caddede çift sıra araç kuyruğu
Çanakkale feribot iskelesindeki araç depolama alanından taşan araç kuyruğu Demircioğlu Caddesi’ne çift sıra olarak uzadı, Belediye Kavşağı’na yaklaştı. Feribot kuyruğu nedeniyle Demircioğlu Caddesi’nin iskeleye gidiş yönü şehiriçi trafiğine kapandı. Trafik ekipleri ise, hem şehiriçi trafiğinde yaşanan sıkışıklığı önlemek, hem feribot sırasını düzenlemek için büyük çaba harcadı. Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş. ise, yaşanan yoğunluğu Çanakkale- Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında 4’er feribot ile tarife olmaksızın sefer yaparak eritmeye çalışıyor. Ayrıca, Lapseki- Gelibolu hattında da 4 feribot saatsiz olarak seferlerine devam ediyor. 

Çanakkale Boğazı ile adalar hattında deniz ulaşımını sağlayan GESTAŞ A.Ş yetkilileri, vatandaşların bayramtatili dönüşünde mağdur olmamaları için feribot seferlerinin yine saatsiz olarak, doldur boşalt sistemiyle çalıştığını belirtti.  

Yetkililer, yoğunluk sona erene kadar seferlerin bu şekilde devam edeceğini kaydetti.

TEM'de yoğunluk
Bu arada bayram tatilinin ikinci gününde TEM otoyolu Bahçeşehir mevkii Ankara istikametinde de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Yorumlar | 0
üye profil